„Sezonu jsme nastartovali dobře, i když jsem z toho měl trochu obavy, protože týden před tím jsme v českém poháru vyhráli v Droždíně až na sedmičky. Tam to opravdu nebylo nic moc a výkon byl špatný, proto jsem měl obavy, jak do soutěže vstoupíme," přiznal trenér Velké Bystřice Libor Malínek.

Jeho svěřenci však předvedli v domácí hale proti Trnávce standardní výkon, který stačil na přesvědčivé vítězství o jedenáct branek. „Soupeře jsme jasně přehráli, kluci k tomu přistoupili zodpovědně a výkon se už hodně blížil tomu, jak bych si to představoval," konstatoval kouč Malínek.

Velký podíl na první výhře Velké Bystřice v sezoně měl brankář Petr Machalík. „Podržel nás v úvodu a i po celý zbytek zápasu. Soupeři jsme utekli na šest sedm branek a pak jsme si to vedení udržovali. Myslím, že výkon Petra Machalíka byl základem k vysokému vítězství," chválil výkon gólmana trenér Malínek.

Házenkáři Velké Bystřice chtějí v letošní sezoně druhé ligy pomýšlet hodně vysoko. Rádi by zavzpomínali na sezonu 2010/2011, kdy vybojovali postup do první ligy.

„Ambice jsou ve Velké Bystřici stále nejvyšší, postup do první ligy tam v hlavách pořád je, ale bohužel po minulé sezoně skončil ze zdravotních důvodů aktivní činnost Radek Balon a to je pro nás obrovská ztráta. On byl nejlepší střelec družstva a tento rok se s ním nebude moci počítat. Oproti minulému roku jsme tedy spíše oslabeni," nezastírá trenér Malínek. „Na druhou stranu ale zase dostanou příležitost jiní hráči a uvidíme, jak budou připraveni soupeři."

Střelecký motor velkobystřického celku Radek Balon se bude velice těžko nahrazovat. „Řekl bych, že tam náhrada zatím není. On je levoruký hráč a to je pro soupeře opravdu hodně nebezpečné. Teď v mužstvu nemáme žádného leváka a pravá spojka, kde hrával, se strašně těžko nahrazuje. Zkoušíme tam varianty, ale ten tlak na soupeře a góly tam chybějí," konstatuje lodivod Velké Bystřice Libor Malínek.

Největšími favority severomoravské skupiny druhé ligy by kromě Velké Bystřice měly být celky MHK Karviná a Napajedel. Překvapit může i béčko Zubří. Právě na jeho palubovku zamíří hanácký tým k zápasu druhého kola soutěže.

SK Velká Bystřice – Sokol Trnávka 31:20 (16:8)

Rozhodčí: Baader, Novotný. Branky ze 7m hodů: 2 – 1. Vyloučení: 3 – 5. Diváků: 80.

V. Bystřice: Machalík, Hliněný – P. Wolf 2, M. Wolf, Pörsök 3, Švébiš 5, Dostál 9/2, Kulišťák 2, Strádal 1, Schneider 4, Machynek 3, Loun, Mézl 2. Trenér: Libor Malínek.