„Dnes jsme hráli proti velmi těžkému soupeři, který nám nedal moc šancí na lepší výsledek. Snad naše příležitost získávat body přijde s jinými soupeřkami. Gratulace Prostějovu k výkonu," okomentoval zápas šternberský lodivod Miroslav Jehlář.

V prvním setu se od začátku dařilo hráčkám Prostějova tlačit domácí tým hlavně servisem Trnkové. Šternberku ani nepomohly oddechové časy za stavu 0:5 a 3:13. V útoku se po celé utkání nedařilo domácím eliminovat nebezpečnou univerzálku Prostějova Karin Šunderlíkovou. Skóre narůstalo a konečný výsledek setu byl 13:25.

I druhý set byl zcela v režii hráček Prostějova. Oddechové časy za stavu 10:14 a 12:19 nepomohly k obrácení obrazu hry, domácí tým marně hledal cestu ke změně stavu. Löff, Šunderlíková, Trnková hrály jak na servisu, tak na bloku i v útoku výborně, ani ostatní prostějovské hráčky nechybovaly. Výsledek setu se tak zastavil na číslech 15:25.

Na začátku třetího setu se domácím hráčkám dařilo získávat body a vést až do stavu 5:5. Pak při podání Löff se soupeřkám podařilo získat vedení v setu. Ani time-outy (17:20 a 18:23) šternberského trenéra obraz hry nezměnily. Set skončil 19:25 a celé utkání 0:3.

„V utkání jsme ve všech setech měli hru pod naší kontrolou, soupeřky se nám dařilo přehrávat na bloku i v útoku. S dnešním výkonem týmu jsem spokojen," přidal svůj pohled i mnohem spokojenější prostějovský kouč Michal Matušov.

Kola volejbalové extraligy žen se však nekompromisně točí dál a už zítra oba celky ve svém tažení budou pokračovat. Šternberanky čeká cesta do Liberce, kde je čeká další obrovský favorit v podobě tamní Dukly, prostějovanky zase doma přivítají pražský Olymp.

TJ Sokol Šternberk – VK Prostějov 0:3 (13:25, 15:25, 19:25)

Rozhodčí: Lenert, Grabovský.

Diváci: 128

Šternberk: Přibylová, Deptuch, Laskowska, Kloda, Weidenthalerová, Cohen. Libero: Vyjídáková. Trenér: Miroslav Jehlář.

Prostějov: Meidlová, Trnková, Šunderlíková, Smolková J., Loff, Bfajusz. Libero: Pallová. Střídaly: Smolková M., Dvořáková. Trenér: Michal Matušov.