Zlínská děvčata do utkání vstoupila lépe a zaslouženě šla od začátku do vedení. Zora se trápila v koncovce. I přesto se pět minut před pauzou na soupeře dotáhla. Pak se ale opět domácí na dlouhý čas odmlčeli a Zlín šel do kabin s tříbrankovým náskokem.

Po přestávce si hostující tým dokázal udržovat těsný náskok. Juniorky Zory posílené o Kateřinu Růžičkovou a Dominiku Seluckou z A týmu v závěru předvedly, že na špičce soutěže nejsou náhodou a strhly vedení na svoji stranu. Vynikajícím výkonem k tomu přispěla Barbora Pašková, s osmi brankami nejlepší střelkyně utkání. Dařilo se i Kateřině Růžičkové, která si připsala sedm úspěšných zásahů.

„Začátek jsme podcenili, to je klasika. Naše jsou spíš druhé poločasy. Hodně se neproměňovalo a brankářka nezachytila ten nadprůměr, co předvedla v minulých zápasech,“ hledala příčiny problémů v zápase zkušená hráčka Zuzana Coufalová, členka mistrovských kádrů Zory z let 2003 a 2004.

DHK Zora OlomoucSCM – HC ZlínSCM 27:26 (9:12)

Rozhodčí: Vangelis, Nesvadba. 6m hody: 1/1 – 3/3. Vyloučení: 5 – 4. Diváků: 80. DHK Zora Olomouc: Rašková, Růžičková D. – Severová 1, Svobodová, Coufalová, Houdková 1, Zavadilová, Gebre Selassie 3, Pašková 8/1, Vyhňáková, Koppová 4, Goldová 2, Růžičková 7, Selucká 1. Trenér: Libor Malínek.