V prvním zápase tyto okolnosti hrály spíše ve prospěch Prostějova, ale ve druhém finále na olomoucké půdě může být vše jinak.

„Tam to bude asi těžší. Ale aspoň to trochu vypadá. Jsou to s Olomoucí dobré zápasy na slušné úrovni,“ říká univerzálka Prostějova Helena Horká.

Ta byla klíčovou ženou prvního finálového střetnutí v Prostějově. Vždy, když domácí tým potřeboval, přispěchala zkušená matadorka s nášupem vítězných míčů. Celkem si ve čtyřsetovém utkání Horká připsala 26 bodů.

„Právě přes ni uhrával Prostějov rozhodující míče,“ potvrdil po utkání trenér Olomouce Jiří Teplý.

Úvod prvního finále patřil Olomouci, která těžila z větší rozehranosti, ale v závěru prvního setu Prostějov zabral a skóre otočil. „To vedení na začátku jsme měly díky tomu, že jsme byly rozehranější. Ale nedotáhly jsme to do konce, což je naše chyba,“ mrzelo smečařku Olomouce Martinu Michalíkovou.

Podobně dopadl i druhé set, který Olomouc znovu těsně prohrála. Ve třetí sadě se ale štěstí otočilo k hostujícím hráčkám a po výhře 25:22 tým UP snížil na 1:2.

„Dalo se čekat, že to neskončí hladce 3:0. Ten třetí set vyhrály úplně zaslouženě, ale člověka to spíš nabudí. Pak už jsme to zvládly bez problémů,“ těšilo Helenu Horkou.

Do čtvrtého setu Prostějov vletěl suverénně a ujal se vedení 5:0. Pak sice Olomouc náskok soupeře snížila, ale Prostějov nakonec v pohodě vyhrál 25:15.

„Tam byla největší chyba na začátku. Prohrávat s Prostějovem o pět bodů je prostě moc,“ věděla dobře Michalíková z olomouckého týmu.

Olomoucká smečařka ale viděla po prvním finále i pozitiva. Až na poslední set Olomouc dokázala hrát s Prostějovem vyrovnanou partii a se skvělými fanoušky v zádech by ve středu mohly svěřenky Jiřího Teplého vybojovat více než jeden set.

„Říkaly jsme si s holkama, že jsme s nimi vlastně už dlouho nehrály a už jsme zapomněly, jaké ty zápasy s Prostějovem jsou. Teď jsme si ale připomněly, že se s nimi hrát dá. Už nehrajeme tak ustrašeně jako dřív a doma s našimi diváky v zádech jsme ještě silnější,“ burcuje Michalíková.

Druhé finálové utkání začíná v hale UP Olomouc v 17 hodin.Nejlépe bodující hráčky prvního finále
Prostějov: Helena Horká 26, Laura Emontsová 16, Andrea Kossányiová 15, Veronika Trnková 9
Olomouc: Martina Michalíková 16, Gabriela Orvošová a Darina Košická 12, Bernarda Čutuková 9