König se na vedoucí pozici dostal po úvodní etapě a žlutý trikot udržel až do konce.

„Chtěli jsme závod vyhrát jako tým a bylo jedno, komu se to podaří. Rozhodla už první etapa, v níž jsme ujeli spolu s Tomášem Bucháčkem v přijatelné skupině. V závěru jsem ještě ujel a vypracoval si výhodnou pozici. Tím pádem se rozhodlo, že se pojede na mě,“ řekl König.

Ve zbývajících etapách si už favorizovaná stáj prvenství nenechala vzít a navíc zásluhou Mareše vyhrála také vrchařskou soutěž.

Radost olomouckým fanouškům na závěr udělal odchovanec zdejší cyklistiky Alois Kaňkovský, který vyhrál poslední etapu a navíc mu připadl trikot pro nejlépe bodujícího jezdce.

„Spoléhal jsem na poslední dvě kola. Na kostkách v centru to bylo velmi těžké. Od začátku jsem jel na hrubou sílu. Kdo nevyměkl, tak vyhrál,“ okomentoval Kaňkovský své prvenství.

Czech Cycling Tour se snaží zakotvit v cyklistickém kalendáři a navázat na legendární Závod míru.

„Etapy byly krásné. Líbily se mi starty a cíle v centrech měst. Je krásné, když se diváci nemusejí nikam honit. Doufám, že se závod v dalších letech stane tradicí,“ přeje si König.

Pořadatelé mají do budoucna vysoké ambice.

„Chtěli bychom závod zařadit do kalendáře UCI, ale ještě nevíme do jaké kategorie. Termín se nám líbí vzhledem k Tour de France, kde startují nejlepší stáje. Druhodivizní a třetidivizní týmy ale nemají žádné závody a my bychom jim chtěli něco nabídnout,“ vysvětloval ředitel závodu René Andrle.

Konečné pořadí Czech Cycling Tour:

1. König 12:34:03, 2. Bucháček (oba PSK Whirlpool Author) –51, 3. Kadlec (Dukla Praha) –1:05, 4. Wellens (Belg.) –1:14, 5. Homolka (Union Radland Korutany) –1:18, 6. Fuchs (Něm.) –1:27. Vrchařská soutěž: 1. Mareš (PSK Whirlpool Author). Bodovací soutěž: 1. Kaňkovský (Dukla Praha). Soutěž do 23 let: 1. Vobora (Team Nutrixxion).