V letošním roce se jednalo o nejtěsnější výsledky v historii. O vítězi rozhodl jeden jediný hlas. Ke komu ze slalomářů či sjezdařů se nakonec přiklonilo pověstné štestíčko a obdržel nejvíce hlasů, to se dozvíte na slavnostním večeru v olomouckém Slovanském domě od sedmé hodiny večer.

Během večera se kromě hlavního vítěze vyhlásí také nejlepší slalomáři, sjezdaři, junioři a raftaři. Vodáci v tomto roce přivezli medaile ze všech nejvyšších mezinárodních akcí.

Singlkanoistka Kateřina Hošková se stala seniorskou individuální mistryní světa. Celkový titul světových šampionů vybojovala v Kostarice také posádka českých raftařek.

Zlato z mistrovství světa si v tomto roce dovezla také hlídka sjezdových kajakářů Tomáš Slovák, Kamil Mrůzek a Richard Hála a nejlepší na světě byli také čeští raftaři ve slalomu.

K největším úspěchům roku patří rovněž titul vicemistra světa pro kajakáře Kamila Mrůzka ze sprintu a také úspěšná vystoupení českých slalomářů. Singlkanoista Stanislav Ježek se stal celkovým vítězem letošního seriálu SP, kajakář Vavřinec Hradílek skončil druhý a dvojice deblkanoistů Tomáš Koplík Jakub Vrzáň figuruje na třetí pozici. Individuální medaile na ME i MS získali také junioři a závodníci do 23 let.

Tématem slavnostního večera jsou sociální sítě a tomu budou přizpůsobena také vystoupení umělců (povětšinou z řad samotných kanoistů).