Organizátoři zvolili prostředí nákupního centra záměrně.

„Chceme touto cestou přilákat nové talenty a ukázat, že box není tak nebezpečná sportovní disciplína,“ prozradil ředitel evropské soutěže Szilard Bola.

„Návštěvníky chceme přilákat na výborné boxery, kteří startovali na nedávném mistrovství světa v Baku. K vidění budou Miroslav Šerban, Dominik Musil a Roman Bilík. Proti nim se postaví v sedmi zápasech to nejlepší, co může postavit maďarská reprezentace včetně pěti účastníků mistrovství světa,“ upozornil manažer týmu BC DTJ Prostějov Tomáš Rak.

Na zápasy v domácím prostředí se velmi těší boxer Marek Špringl, který hájí barvy Prostějova.

„Žiji ale v Olomouci a těším se, že se přijde podívat hodně známých,“ prozradil Špringl, který bude startovat ve váhové kategorii do jednaosmdesáti kilogramů.

„Budeme chtít fanouškům ukázat box v nejlepším provedení a s nejlepšími soupeři,“ slibuje Špringl.

Boxerská show odstartuje v Olomouc City v neděli v 17.30.

K vidění budou předzápasy talentovaných borců olomoucké Dukly, chybět nebudou taneční a pěvecká vystoupení a fanoušci zejména z řad mužů se mohou těšit na „ring holky“, které se utkají v soutěži „ukazatelek čísel“.

O skvělou atmosféru se jistě postarají prostějovští přiznivci boxu, pro které bude připravena bezplatná doprava i občerstvení. Autobusy budou odjíždět od prostějovské sokolovny v 16.30.