Tatran Litovel se v uplynulé sezoně dočkal historického úspěchu, když zvítězil v první lize.

Vedení hanáckého klubu poté rozjelo kolotoč jednání o tom, zda využije možnosti postupu do extraligy. I

když všechna jednání v souvislosti se zvýšením ekonomických nákladů ještě nejsou u konce, klub odeslal přihlášku do nejvyšší soutěže.

„Zastupitelstvem města Litovel nám bylo schváleno navýšení finančního příspěvku, dostali jsme rovněž příslib od jednoho zdejšího sponzora, takže jsme ve středu oficiálně podepsali přihlášku do extraligy," potvrdil manažer Tatranu Litovel Karel Zmund.

„Jednali jsme s našimi hráči, kteří se vyslovili, že by chtěli extraligu hrát. Pro nás bylo klíčové navýšení finančního příspěvku ze strany města. Dále počítáme s tím, že nás podpoří Olomoucký kraj stejně jako ostatní extraligové kluby," doplnil Karel Zmund.

Litovelský celek rovněž odstartoval jednání s případnými posilami. Podle trenéra Květoslava Kuby by se mělo jednat o dva až čtyři nové hráče.

Pro házenkářský klub z Litovle je postup do extraligy historickým úspěchem v jejich bohaté osmdesátileté činnosti a rovněž nejlepší dárek k tomuto výročí.

Hlavní oslavy 80 let házené v Litovli proběhnou 7. června a areálu sokolovny v Litovli. Konat se tam bude exhibiční utkání, chybět nebude ani doprovodný kulturní program.