Brno je hodně nečitelným týmem. V prvních pěti kolech dosáhlo na jediné vítězství, které ale vybojovalo senzačně na nymburské palubovce. V posledních zápasech se ale zvedlo a v posledních čtyřech kolech se radovalo. Naposledy ovšem padlo ve své hale s nováčkem z Písku.

„Narazíme na tým, který bude hodně motivovaný, a my se budeme muset vyrovnat z jejich velkou intenzitou hry. V sestavě má Brno celou řadu vysokých hráčů, ubránit soupeře na doskoku a v podkošovém území bude naším hlavním úkolem,“ plánuje kouč Hanáků Andy Hipsher.

Olomoucko přesto potřebuje v dohrávce zabrat, aby rozšířilo počet tří výher z předchozích ligových duelů. Pokusí se navázat především na výkony v Alpe Adria Cupu, v němž se týmu daří a atakuje postupové příčky do finálového turnaje.

Volejbal: Ostrava - Šternberk
Šternberanky bojovaly v Ostravě ze všech sil, nevezou si ale nakonec ani bod

„Naposledy proti Kolínu jsme podali týmový výkon, což potvrdilo šestadvacet asistencí. Prosadilo se více střelců, hned pět hráčů se dostalo přes deset bodů. Když v takových výkonech budeme pokračovat, projeví se to i v lize,“ míní Hipsher.