Na duel do Čajkarény dorazilo sto patnáct diváků. Ti mohli být nadšeni už v první třetině. Ta byla totiž v podání domácího týmu nejlepší. Alexandra Hegingerová otevřela skóre už ve 2. minutě poté, co zblízka prostřelila gólmanku soupeře. Jen o tři minuty později se domácí florbalistky dostaly do přečíslení tři na dvě. Kácelová předala míček Evě Řehákové a ta přesnou střelou k tyči zvýšila.

K tyči poté mířila i v sedmé minutě Karolína Šablaturová, její míček se od brankové konstrukce odrazil velmi příhodně a stav byl už 3:0. Parádní třetinu v patnácté minutě brankově zakončila ještě Zuzana Hubáčková.

Druhé dějství už probíhalp ze strany Boleslavi mnohem zodpovědněji. Olomoučanky se tolik nedostávaly do šancí, a to se promítlo také na skóre, které se od konce první části do konce té druhé nezměnilo. Naopak, v poslední minutě měla mladá Boleslav k dispozici trestné střílení, jenže Nikola Dlouhá úmysly protivnice naprosto přečetla a skórovat jí nedovolila.

Poslední perioda byla opět lahůdkou pro diváky uvnitř Čajkarény. Už z jejího startu totiž vsítila rychlou střelou po standardce Barbora Suchánková. Po pětačtyřiceti sekundách sice dokázaly poprvé skórovat Středočešky, ovšem z gólu se nemohly radovat ani minutu. Michaela Kácelová rychle vrátila domácím hráčkám pětibrankový náskok. Ten ještě ve 49. minutě vylepšila ránou nad rameno hostující brankářky Eliška Pešavová a bylo to 7:1.

Hanačky tak navázaly na minulou výhru s Bulldogs. V tabulce jsou po patnácti zápasech šesté. Na kontě mají pětadvacet bodů. Na zajištění postupu mají nyní náskok třinácti bodů. Příští utkání je čeká druhého ledna, kdy se střetnou se silným Chodovem.