Hra východočeského týmu se vyznačuje důrazem a tvrdostí, což jsou přesně přednosti centra čtrvrtého olomouckého útoku Jana Knotka.

„Mně osobně tahle hra nevadí. Mohlo by nám to sedět. Budeme hrát stejně a snad nám to sedne tak, že vyhrajeme," přeje si Knotek.

Úvodní vzájemný zápas Mora na domácím stadionu prohrála 2:4 a teď by ráda tuto porážku soupeři vrátila.

„Jedeme na půdu kvalitního soupeře, ale nikde není psáno, že nemůžeme vyhrát. Budeme se snažit sérii porážet utnout co nejdřív," uvedl Knotek.

Kohouti se navíc posunuli do spodní poloviny tabulky a od posledních Vítkovic už je dělí jen sedm bodů.

„Každý zápas je pro nás důležitý. Tabulka je ve středu našlapaná a jedna prohra vás hned pošle o několik míst dolů," uvědomuje si olomoucký útočník.

Přesilovky a oslabení teď budou rozhodovat

Poslední zápasy provází přísnější metr sudích, kteří se začali zaměřovat na nečistou hru hokejkou.

„Musíme si dávat větší pozor na práci s hokejkou. Je nutné víc zapracovat na sehrání přesilovky. Právě přesilovky a oslabení totiž teď budou rozhodovat," poznamenal Knotek.

Zároveň přiznal, že ho trápí hra plná přerušení.

„Mě to nebaví. Tenhle styl pískání, jestli se to líbí těm nahoře, tak budiž. Ale myslím si, že po čase to přestane bavit i diváky. Nikdo není v tempu a hraje se hrozně špatně," upozornil Knotek.

Hradec je doma nejlepší v lize

Olomoučtí hokejisté by v Hradci měli nastoupit ve stejné sestavě jako v úterý proti Plzni.

Na čtvrtečním tréninku však chyběl nemocný gólman Tomáš Vošvrda, u něhož není jisté, jestli s týmem do Hradce odcestuje.

Hradečtí hokejisté v poslední době nemají zrovna vyrovnané výsledky.

Ze sedmi listopadových zápasů jen tři vyhráli, když naposledy padl Mountfield na ledě do té doby posledního Zlína 2:4.

V domácím prostředí ale východočeský celek body pouští jen výjimečně, když ze dvanácti zápasů získal 28 bodů. V této bilanci je Hradec nejlepší v extralize.