Cesta k vysněnému cíli je dlouhá a trnitá. Závodnice Judo Klubu Olomouc Renata Zachová se jí ale nebojí, a proto se v rámci své olympijské přípravy zúčastnila světového Grand Slamu v Tel Avivu, kde ze čtyř uskutečněných zápasů dokázala dvakrát vyhrát — z toho i nad bývalou juniorskou mistryní světa a Evropy Szofi Özbas z Maďarska.

Ve finále skupiny byla Zachová posunuta do oprav domácí reprezentantkou Gili Shari, která se udržuje na průběžném třetím místě ve světovém žebříčku, a stopku v soutěži jí vystavila až Britka Lucy Renshall po dlouhém vyrovnaném zápase vedoucím do Golden Score.

„Renča předvedla velmi hezký výkon a chybělo malinko k boji o medaili. Jsme moc rádi, že jsme turnaj uchopili tak, jak to ve sportu má být — s láskou k tomu, co děláme“, říká trenér Jiří Štěpán.

Fotbalisté FC Sigma Hodolany (v černobílém) proti TJ Sokol Kožušany. Tomáš Alka (u míče)
Fotbal čeká velká revoluce. Skončí divize, přebory, ale hlavně I. B třídy

Soutěže se zúčastnil také druhý olomoucký judo závodník mířící na terč s názvem Olympijské hry — David Klammert. S cílem navázat na osobní úspěch posledních dvou týdnů na prestižním Grand Slamu v Paříži, kde mu medaile unikla jen o malý kousek, nastoupil ve váze do 90 kilogramů díky volnému losu až ve druhém kole.

Zde se utkal s reprezentantem Dominikánské republiky Robertem Florentinem. Zápas nabral na obrátkách až ve třetí minutě, kdy Dominikánec získal náskok jednoho bodu. Klammert už do konce časového limitu, bohužel, nedorovnal.