Zatím ale není jisté, v kterém klubu. „Rozhoduje se mezi nabídkami tří klubů, mezi kterými je i náš,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Chalcarzová představovala po návratu z Řecka v nepovedené sezoně největší oporu týmu. Oproti tomu druhá zkušená hráčka Alice Peršinová po nadějném začátku soutěže dostávala stále méně příležitostí. Logicky tak na Hané skončila. „Peršinová odešla stejně jako Melichárková, kterou nahradí perspektivnější hráčka. Bednářová přestoupila do zahraničí, Kučerová ze studijních důvodů na rok přerušila smlouvu,“ vyjmenoval Teplý odchody.

Výčet posil je mnohem skromnější. „V jednání jsou tři zkušené a tři mladší hráčky. Jistý je zatím pouze příchod sedmnáctileté Aleny Honkové z Opavy. Nemá zatím větší zkušenosti ale perspektivu ve výhledu dvou tří let,“ uvedl Teplý. Olomoucké volejbalistky zahájí přípravu na začátku srpna na tradičním kondičním soustředění na Pastvinách.

„V první fázi začneme se šestnácti hráčkami. Současně se dořeší posily z řad profesionálních hráček, které mají přes léto jiné aktivity. Chtěli bychom kádr doplnit o dvě zkušené hráčky a eliminovat tým na dvanáct až čtrnáct holek. To bude základ pro extraligové áčko i prvoligový Šternberk,“ uvedl Teplý.

Před extraligou, která startuje 11. října, mají olomoucké volejbalistky v plánu odehrát několik přípravných turnajů. První je na programu 10. srpna v Dolním Kubíně. Závěrečnou formu pak budou ladit na konci září v Lazarevaci. Mladé hráčky už za sebou mají první turnaj v italské Comunanze, kde skončily druhé.