Rok 2022 byl nejúspěšnějším rokem v historii klubu TK Gymnázium Uničov, která začala 8.srpna 1995. Tehdy byl na pozemcích města nedaleko centra v areálu polikliniky za finanční podpory města Uničova vybudován nový tenisový areál, obsahující čtyři venkovní antukové dvorce spolu s provozní budovou.

Rok 2022 byl prvním rokem, kdy se závodního hraní zúčastnily všechny kategorie. Byly to družstva baby tenis, mladší a starší žactvo, dorost i dospělí. Letošní rok byl výjimečný v tom, že družstvo starších žáků postoupilo do Oblastního přeboru severomoravského kraje. Tímto tenisový klub získal již třetí družstvo mládeže v druhé nejvyšší krajské soutěži. Pro rok 2023 počítá klub s obsazením všech těchto věkových kategorií v krajských tenisových soutěžích.

Sokol Velký Týnec - FC Sigma Hodolany
KVÍZ: Znáte krajský fotbal? Dvacet otázek, které prověří vaše znalosti

Kromě toho pořádá klub také soutěže jednotlivců. Jedná se celkem o pět celostátních turnajů. Nejúspěšnější hráči v rámci klubu jsou Dominik Pluskal, Josefina Hönschová, Jiří Mazal, Tadeáš Kuneta a Valentýna Hönschová. Tito hráči významně propagovali na turnajích mládeže uničovský tenis v rámci celé ČR. Jedním z nejlepších výsledků byla účast Josefíny Hönschové na mistrovství ČR mladšího žactva v Mostě. Na tomto turnaji se probojovala mezi nejlepších šestnáct hráček. K tomuto úspěchu se přidali i již zmínění hráči, kteří zvítězili v Olomouci, Brně, Šumperku nebo Opavě ať už ve dvouhře nebo ve čtyřhře.

TKG Uničov pořádá rovněž řadu rekreačních turnajů, které mají dlouhou tradici například Císařův pohár a jiné.

Problémem jsou tréninky v zimních měsících, protože v Uničově chybí vhodná tenisová hala, a tak se realizují v Mohelnici či Šternberku. „Snažíme se tento problém dlouhodobě řešit a situaci změnit,“ zní z vedení.

Nedohraný duel okresního přeboru: TJ Blatec - Sokol Střelice
KVÍZ: Znáte okresní fotbal? Patnáct otázek, které prověří vaše znalosti

To by rovněž rádo rozšířilo základnu hráčů a každoročně organizuje nábory. Pro rok 2023 bude nábor dětí ročníku 2014-2017 probíhat celoročně od 15. dubna.

„Závěrem bychom chtěli poděkovat městu Uničov, Olomouckému kraji, Národní sportovní agentuře a všem našim sponzorům za podporu našeho klubu. Bez této podpory by klub těchto vynikajících výsledků nedosáhl,“ řekl předseda klubu Miloslav Skřebský.

Aleš Holík
Na bitvy se Šternberkem se těšil celý Uničov, říká bývalý hokejista Aleš Holík