Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Olomoučanky proti unaveným Agelkám bojovaly, nakonec ale padly

Prostějov/Olomouc – Čtvrteční večer proti sobě svedl dva odvěké volejbalové rivaly Prostějov s Olomoucí. Bitva o Hanou má v poslední době jasného favorita a ani nyní tomu nebylo jinak. Tým kouče Čady měl však v nohách čtyři zápasy a na jeho výkonu se únava také projevila. Výhru si však pohlídal.

20.11.2014

Prostějovské volejbalistky proti OlomouciFoto: DENÍK/Lukáš Horák

V dalších zápasech si týmy
z regionu vedly rozdílně. Šternberk nestačil doma na Ostravu, naopak přerovské volejbalistky vyprovodily
z kurtu ve třech setech KP Brno.

V úvodním setu hanáckého derby na prostějovských Agelkách únava z náročného programu znát nebyla. Olomouci brzy odskočily o čtyři body
a svůj odstup si Prostějovanky udržovaly a postupně zvyšovaly. Dařilo se opět Kubánce Simonové, její blok navýšil olomoucké manko už na sedm bodů. Vysokoškolačkám nepomohly ani oddechové časy
a tak zásluhou Simon a Markevich prohrály jasně 25:13.

To druhý set byl úplně jiný. Už od samotného začátku se hostující tým rval o každý balon. Přetahovaná o vedení v sadě tak trvala nečekaně dlouho, a navíc ji ovládla Olomouc. Vysokoškolačky vedly nad favoritem dokonce o tři body a tento náskok si držely až do závěru druhé sady. Kouč Čada sáhl k dvojímu střídání, ale ani Gambová ani Bogdanovič uklidnění nepřinesly. Hostům pomáhaly hlavně prostějovské nepřesnosti a auty. Vytoužené srovnání přišlo až po smeči Gambové na 22:22. Olomoučanky se však znovu dostaly do vedení. Kouč Čada tak musel sáhnout po oddechovém času, ale ani ten domácím nepomohl. Olomouc zvítězila 26:24.

Vstup do třetí části měly už Agelky podle svých představ. Vedení 9:1 jasně ukazovalo jejich převahu. Hostujícímu celku se vůbec nic nedařilo
a na nápor domácích jen těžko hledal odpověď. Když Markevisch zvýšila na 12:3, tak si kouč Teplý musel vzít oddechový čas. Ten však nezastavil drtící sílu Agelek, které rychle vedly 15:3. Konečný stav 25:8 jen potrhl prostějovský výkon.

Servis Simon pomohl Agelkám i k dobrému vstupu do čtvrtého setu a vedení 5:2. Gambová s Markevisch přidaly dobré výkony na síti, a to už domácí vedli 7:4. Hosté se však nechtěli vzdát lacino a své manko stáhli na jeden bod. Kouč Čada proto opět sáhl po oddechovém čase. Markevisch s Karg poté zařídily odskok domácích na tři body. Tento rozdíl hájily Agelky až do konce setu, ale vysokoškolačky nebezpečně hrozily a neustále se držely na dostřel. Nakonec však padly 21:25.

„Já jsem až na výpadek
v jednom setu s výkonem našeho družstva spokojený, protože hrálo to, na co v současnosti máme," přiznal olomoucký kouč Jiří Teplý. „Kromě prvního a třetího setu jsme byli důstojným soupeřem. Musíme přiznat, že Prostějov byl jednoznačně lepší v útoku."

„My jsme vstoupili do klání velice dobře, hlavně obranou hrou. Soupeři jsme toho moc nedovolili," pochvaloval si asistent prostějovského kouče Lubomír Petráš a neopomněl s evyjádřit i k výpadku ve druhé sadě. „Bohužel jsme potom polevili. Důvodem prohry v jednom setu bylo šest chyb na útoku a asi pět olomouckých bloků. Pak se karta otočila
a šlo jen o morálku a koncentraci."

Zatímco Olomoučanky se mohly utěšovat alespoň dílčím úspěchem, hráčkám Šternberku se nepodařil ani ten. S Ostravou prohrály hladce všechny tři sady. Největší potíže soupeřkám způsobily hned
v té první, kdy uhrály jednadvacet bodů.

Dařilo se naopak Přerovu, který na domácí půdě přehrál KP Brno. Precheza díky tomu odskočila Olomouci a na pátém místě zůstává v kontaktu se čtvrtou Ostravou i třetím Frýdkem-Místkem.

VK Agel Prostějov – SK UP Olomouc 3:1 (13, –24, 8, 21)

Rozhodčí: Rychlík, Vašková. Čas: 92 minut.

Prostějov: Kossányiová, Weiss, Borovinšek, Karg, Markevisch, Simon, libero Kovářová – Gambová, Bogdanovič, Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Olomouc: Kojdová, Polášková, Tinklová, Košická, Rutarová, Holásková, libero Richardson – Schandlová, Šenková, Čudová. Trenér: Jiří Teplý.

Přerov – KP Brno 3:0 (22, 17, 23)

Nejvíce bodů: Gálíková 15, Dedíková 14, Holišová 13 – Fieldová 9, Toufarová 8, Hrazdírová a Cebáková po 7.

Šternberk – Ostrava 0:3 (-21, –16, –16)

Utkání Šternberku s Ostravou sice začaly lépe domácí volejbalistky, které v úvodu vedly 4:0 a 8:2. Iniciativu pak ale převzali lépe útočící hosté, kteří pěti body v řadě srovnali na 9:9 a od té chvíle prakticky neustále vedli.

Šanci na obrat měly Šternberanky ještě na začátku druhé sady, když si několikrát vypracovaly těsný dvoubodový náskok. Od stavu 9:9 však Ostrava při servisu Pinkové odskočila na 9:15 a náskok už si nenechala vzít. Třetí dějství pak bylo od samého začátku v rukou důraznějšího hostujícího družstva.

„Kromě úvodu prvního setu jsme byli lepší především v obraně na síti. Velmi dobře jsme soupeře rozebrali a větší bojovností jsme utkání dohráli do konce. Chválím celý tým," radoval se kouč Ostravanek Zdeněk Pommer.

„Přestože jsme byli na Ostravu dobře připravení, tak jsme zápas nezvládli na útoku, kde jsme byli o dvě třídy horší než soupeř. Nebyli jsme schopni položit balon, Ostrava nás odblokovala, byla na naše hráčky výborně připravena a my jsme na to nedokázali zareagovat. Naše útoky byly vedeny stereotypně, nebo jsme je kazili. Tam byl asi největší rozdíl mezi oběma družstvy," uznal domácí kormidelník Martin Hroch.

Extraliga pokračuje desátým kolem již v sobotu a Šternberk se doma od 17 hodin pokusí bodovat proti Přerovu.

Šternberk: Šenková, Janečková, Bartáková, Ticháčková, Oborná, Sochorcová, libera: Hronová, Citovecká. Střídaly: Borovcová, Zemánková.

Ostrava: Polášková, Pinková, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Spáčilová. Střídala: Valková.

Nejvíce bodů: M. Janečková 9, Oborná a Šenková po 8 – H. Kojdová 13, Polášková 12, Nachmilnerová 9.

SG Brno – Olymp Praha 0:3 (-22, –11, –15)

Dopravní hřiště v Olomouci se výrazně zvětší, odkloní cyklostezku

Dopravní hřiště u plaveckého stadionu v Olomouci bude dvakrát větší.

Mlha Zlámala nepřekvapila: Olomouc není na kopci, tohle tady bývá, smál se

Mohl zažít ostřejší premiéru? Těžko! Když pomineme utkání MOL Cupu v Písku, ostrý debut si brankář Zdeněk Zlámal v dresu Zlína připsal až ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Kodani.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

FOTOGALERIE / Čtvrteční fotbalový zápas evropské ligy mezi Zlínem a Kodaní v Olomouci se neobešel bez problémů.