Zora chce již v sobotu u Vajgaru sérii o sedmé místo ukončit a potvrdit definitivní záchranu v interlize.

Proti Hanačkám však bude stát nesmírně bojovný soupeř, který i v úzké sestavě bude chtít na domácí palubovce kousat. Trenér Jindřichova Hradce René Kumpán totiž věří, že ani za stavu 2:0 na zápasy pro Olomouc není vše ztraceno.

„Začíná se za stavu 0:0 na naší palubovce a tam se bude soupeři hrát po dvou zážitcích z olomoucké půdy velice těžko. Připravíme velice dobrou a kvalitní obranu, ještě lepší než byla tady, protože některé zákroky hráček se mi nezdály moc optimální. Na palubovce to bude jiskřit, protože půjde o všechno," slibuje Kumpán.

V prvním olomouckém zápase byl jeho tým dlouho ve hře, nakonec se však v závěru projevila kvalita Zory, která zvítězila 33:28. To v druhém utkání se Jihočešky držely pouze v úvodu prvního poločasu a ve druhém odpadly. Rezultoval z toho jasný výsledek 27:13 pro Olomouc.

„Dokud jsme měli síly, tak jsme hráli docela slušně. Holky bojovaly až do konce a nevykašlaly se na to," pochvaloval si Kumpán.

Jeho protějšek, olomoucký trenér Libor Malínek, byl zase rád, že mohl v zápase dát příležitost všem hráčkám soupisky. Teď věří, že již nenastanou žádné větší komplikace, které by zabránily jeho celku k ukončení série a záchraně v interlize.

„Vedeme 2:0 a já doufám, že už si to nenecháme ujít. Jindřichův Hradec je ale mančaft, který kouše a hraje tvrdou házenou. Před svým publikem se budou chtít rozloučit důstojně a pro nás to nebude vůbec jednoduché. Holky jsou ale odhodlané jet v sobotu domů, takže to chceme rozhodnout na tři zápasy," prohlásil trenér Malínek.

První z mečbolů budou mít jeho svěřenky k dispozici dnes od 18 hodin, kdy startuje v pořadí třetí zápas této série play out. Pokud by v něm Hanačky neuspěly, další zápas se u Vajgaru hraje v neděli v 15.00.