Z obou soutěží si svěřenkyně trenérky Renáty Vrbové odvezly kromě nové zkušeností i medailová umístění.

Do Bulharska odjela dvě družstva TJ Sokola Velký Týnec – juniorské a dětské věkové kategorie 12 – 14 let. Početná výprava necestovala s velkými cíli.

„Pro děvčata z dětské kategorie to byl první zahraniční start v gymnastické kariéře,“ řekla Vrbová. Navíc je světový pohár prestižní událostí, kterou si nenechají ujít nejlepší týmy světa. „Juniorky už jsou zkušenými závodnicemi, přesto odjet do kolébky moderních gymnastek ani pro ně nebylo jednoduché,“ podotkla.

Mezi světovou špičkou se děvčata z malé vesničky neztratila a dokázala se probojovat až do finálových bojů. Mezi týmy z osmi států se v kvalifikačních bojích juniorky umístily na 3. místě a dětské družstvo také obsadilo 3. místo.

Ve finále juniorky předvedly velmi vyrovnaný výkon, který je posunul blíže ke stříbrnému místu. To však nakonec poměrně jednoznačně obhájil národní tým Ukrajiny za zlatými Bulharkami a pro Češky zůstal bronz.

Dětské družstvo ve finále obsadilo druhou příčku, v celkovém součtu bodů i z předchozího dne se jim však o několik tisícinek na stříbro nepodařilo dosáhnout a také získaly bronzové medaile.

Dyliana Cup probíhal ve městě Pazardjiku, vzdáleném 100 kilometrů od Sofie.

„Zde obecenstvo a rozhodčí velmi zaujala podmanivá hudba dětského družstva na Montiho čardáš. Děvčatům se skladba velmi vyvedla. Podařilo se jim dokonce porazit konkurentky z předchozích dnů a vystoupaly až na stupínek nejvyšší, zlatý,“ řekl Vrbová.

Děvčata zvítězila s jasným bodovým rozdílem nad domácím družstvem Bulharska. Juniorkám se soutěž také vydařila a díky velmi dobře provedené skladbě s množstvím obtížných prvků se jim podařilo dosáhnout na stříbrnou příčku.

„Závod byl pro nás ve všech ohledech velmi úspěšný. Dostalo se nám uznání publika i rozhodcovského sboru. Myslím, že se nám podařilo hezky zakončit letošní úspěšnou sezonu a věřím, že i v příštím roce budeme dosahovat podobných výsledků,“ řekla Vrbová.

Výsledky
Světový pohár a Sofia Cup:
Juniorky
1. Akademik (Bulharsko) 33,050 bodu, 2. National team Ukrajina 32,650, 3. TJ Sokol Velký Týnec (ČR) 28,400

Děti 12-14 let
1. CSKA (Bulharsko) 30,898, 2. Akademik (Bulharsko) 29,965, 3. TJ Sokol Velký Týnec (ČR) 29,898.

Dyliana Cup:
Juniorky
1.Akademik (Bulharsko) 16,633, 2. TJ Sokol Velký Týnec (ČR) 15,349, 3. Impala (Bulharsko) 13,216

Děti 12-14 let
1. TJ Sokol Velký Týnec (ČR) 15,283, 2. Dyliana (Bulharsko) 14,666, 3. Akademik (Bulharsko) 14,332.