„Olomouc od minulého roku posílila, takže jsme čekali vyrovnané zápasy. Ráno ale bohužel soupeř nastoupil, jako by byl bez rozcvičky. Naše obrana byla vynikající, dotáhli jsme to do pěkného výsledku,“ hodnotil první střetnutí zkušený přerovský hráč Andrej Janíček.

„Místo, abychom využili domácí výhody, jsme měli špatnou střelbu a nedávali góly. Měli jsme spoustu břeven a tyček, bez gólu se nedá vyhrávat. Přerov vyhrál zaslouženě,“ ohlížel se trenér Olomouce Petr Heger.

DRUHÝ ZÁPAS BYL VYHROCENÝ

Večer se v přerovském bazénu začínalo od nuly. A diváci sledovali vyrovnanou bitvu, která se neobešla bez několika emotivních a sporných situací. Po jedné z nich následovala slovní přestřelka mezi přerovským Holibkou a hostujícím Murčem. Olomoucký borec to odnesl vyloučením do konce utkání.

„Večerní zápas byl vyhrocený do maximální možné míry. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli, a dokonce bez zranění. Myslím, že jsme byli v závěru hlavně lepší plavecky,“ přemítal domácí Andrej Janíček.


Se svými spoluhráči rozhodl až v poslední čtvrtině, kdy se Přerované konečně dostali do většího než jednogólového vedení. Nakonec se radovali z výhry 14:11.

„Druhé utkání bylo bojovné, domácí měli trošku výhodu. Dokonce se domnívám, že kdyby tady byli dva rozhodčí a vše bylo tak, jak má, mohli jsme i vyhrát. Ale Přerov měl víc štěstí, rozhodčí byl sám, neviděl, co dle mého vidět měl,“ postěžoval si olomoucký kouč. Celkově však z Přerova neodjížděl zklamaný.

„Jsem ale rád za dobré utkání, o to nám jde, aby naše družstvo, které jde nahoru, sehrálo těžké zápasy,“ uzavřel Petr Heger.

Přerov se díky dvěma vítězstvím posunul na první místo tabulky nejvyšší soutěže. Olomouci průběžně patří čtvrtá příčka.

SK UP Olomouc – KVP Přerov 4:14
KVP Přerov – SK UP Olomouc 14:11