„Jsme moc rádi, že pokračujeme ve spolupráci se silným partnerem jakým je společnost TOMI-REMONT. Díky její podpoře můžeme uspořádat opět kvalitně obsazený turnaj,“ říká předseda klubu Jiří Zemánek.

Z tuzemska se představí na turnaji PVK Olymp Praha, který během letní pauzy přivedl do svého kádru zajímavá jména. Nejznámějším je Lucie Smutná, reprezentační nahrávačka, která se vrací po osmi letech strávených v zahraničí. Revolucí prošel kádr dalšího účastníka Sokola Šternberk, kde trenér Jan Drešl skládal prakticky nový tým, když ze základní sestavy zůstala jen Kneiflová a Schandlová. Zpod Ještědu dorazí Dukla Liberec, která po loňském bronzu chce v extralize ještě výš a odpovídá tomu i posílení kádru reprezentantkami Rutarovou se Svobodovou. Dojde také na derby s Prostějovem, který v nadcházejícím ročníku bude velkou neznámou, neboť ho opustila řada opor.

Volejbaloví příznivci se letos kromě tuzemských soupeřů mohou těšit na týmy z Maďarska, Polska a Slovinska. Mezi favority turnaje bude patřit maďarský Fatum Nyiregyháza, který v domácí soutěži skončil stříbrný a ovládl domácí pohár. Ze Slovinska dorazí Calcit Kamnik, který pravidelně hrává evropské poháry. Trio zahraničních klubů pak uzavírá polský Stal Mielec.

„Diváky chci pozvat na kvalitní mezinárodní volejbal a nové tváře v našem kádru,“ láká předseda Jiří Zemánek.

V mistrovském kádru Olomouce se během léta udála řada změn, když vedení přivedlo zahraniční posily – Bezhandolskou, Burbelyukovou a Kazachenkovou. Na střídačku pak usedne nově Petr Zapletal, který střídá ze zdravotních důvodů legendárního Jiřího Teplého.

Turnaj startuje v pátek odpoledne derby s Prostějovem od 16.30 a zakončí ho nedělní souboj o 1. místo, který začne dopoledne v 10:45.

Program turnaje

Pátek

16.30: Olomouc – Prostějov, Olymp – Liberec

18.15: Mielec – Kamnik, Šternberk – Nyiregyháza

Sobota

9.00: Liberec – Nyiregyháza, Prostějov – Kamnik

10.45: Olomouc – Mielec, Šternberk – Olymp

12.30: Olymp – Nyiregyháza, Mielec – Prostějov

14.15: Kamnik – Olomouc, Liberec – Šternberk

16.30: A 1 – B 2, A 3 – B 4

18.15: B 1 – A 2, B 3 – A 4

Neděle

9.00: utkání o bronz, o 7. místo

10.45: Finále, o 5. místo

Tomáš Příhoda