Toho si je vědom i Matěj Konšel a jasně říká, že Litovel chce záchranářský souboj ukončit už ve třetím zápase. „Musíme se na ten zápas plně soustředit, abychom Přerov porazili. Pak můžeme mít čistou hlavu, že jsme se zachránili, a budeme si moci užívat volna," přeje si urostlý snajpr.

Matěji, panuje po dvou výhrách nad Přerovem v mužstvu spokojenost?

Ano, myslím si, že jsme měli ještě v hlavách trošku sérii se Zlínem, kde jsme se chtěli zachránit, ale bohužel to smolně nevyšlo (Tatran prohrál 1:3 na zápasy – pozn. red.). S Přerovem jsou pro nás povinností tři výhry za sebou.

Vnímáte, že jste v této sérii jasným papírovým favoritem?

Papírovým favoritem jsme v této sezoně jenom proti Přerovu (usmívá se), takže si to uvědomujeme. Samozřejmě je to hlavně o tom, abychom soupeře nepodcenili. Máme to v hlavách, že musíme být koncentrovaní 
a hrát, jako kdyby byl Přerov tým z vrchních příček. Řekl bych, že když celá extraliga bude hrát svůj standard, tak Přerov nemůže, když to řeknu špatně, za celou sezonu vyhrát ani jeden zápas.

Ovšem v nedělním utkání to vypadalo, že jste Přerov přece jen trochu podcenili.

Ono je těžké tu koncentraci udržet. V sobotu jsme na ně vlétli a byl to z naší strany parádní zápas. V neděli jsme se ale trápili a bohužel nám to tam nepadalo. Bylo tam možná i nějaké polevení 
v koncovce a musím říct, že mne náš výkon v tomto utkání zklamal. Ale hlavní je, že jsme vyhráli, a ten třetí duel už musíme vyhrát také.

Dá se říct, že jste ve druhém střetnutí se spoustou parádiček chtěli hrát tak trochu pro diváky?

Měli jsme jasné pokyny od trenéra, že žádné parádičky a machrovinky dělat nesmíme. Bohužel někteří to nedodrželi a samozřejmě to dopadlo tak, že jsme neproměňovali šance. A o tom to bylo, že kdybychom ty střely dávali naplno, tak jsme ve druhém utkání také mohli vyhrát o deset branek. Ovšem polevili jsme v koncentraci. Řekneme si 
v duchu, že vyhráváme, tak že zkusíme nějaké ty frajeřiny a bohužel to nevyšlo.

Je kouč Lubomír Krejčíř natolik přísný, že vám za to dá pokutu?

Myslím si, že se bude dívat na vítězství. Ale určitě budeme mít v týdnu skrz tento zápas promlouvání do duše. Byl to opravdu duel, který jsme asi fakt trošičku podcenili 
a nehráli jsme dobře. Ovšem myslím si, že na pokuty určitě nedojde, avšak bude možná trochu řev.

Přitom první souboj jste jasně vyhráli. Nepřekvapilo vás tam, jak Přerov rychle odpadl a nakonec od vás schytal debakl 19:41?

My jsme si především řekli, že je musíme uběhat. Víme, že jsme trénovanější než Přerov, a v sobotu nám tam 
v prvních deseti minutách spadlo úplně všechno. Navíc nás v prvním poločase neskutečně podržel v bráně Pavel Prauzek. Ve druhé půli už jsme drželi ten standard, kdy zase naši branku zavřel Michal Baránek. Proměňovali jsme šance, a i když jsme jim už zase tolik neodskakovali, tak jsme si udržovali ten svůj obvyklý výkon. Tak jsme to chtěli hrát i v tom druhém zápase, jenže tam jsme právě polevili a nevyhráli takovým rozdílem.

Vy osobně jste v tom dvojzápase nastřílel celkově dvanáct branek. Jste se svým výkonem spokojený?

Spokojený bych s výkonem neměl být asi nikdy. Beru to tak, že tady čtyřicet zápasů nejde o individuální schopnosti a spokojenost. Podle mě bychom zrovna v takových zápasech, jako jsou nyní ty 
s Přerovem, měli nacvičit kombinace a všichni hrát týmově. Myslím si, že se to projevilo na gólech celého mužstva v sobotu i v neděli, bylo to rovnoměrně rozdělené mezi všechny hráče. A i ten Přerov je, troufám si tvrdit, stavěný na to, abychom si všichni vyzkoušeli nějaké věci a všichni dali nějaké góly. Aby to nebylo jen o tom, abych tam já střílel každý druhý útok. Aby to naopak bylo o tom, že si rozehrajeme do pivota nebo do křídel.

V sérii vás teď čeká dvoutýdenní pauza, až pak dojde na třetí zápas v Přerově. Může vám to hodně nalít nové síly?

No, my jsme chtěli spíš ukončit sezonu co nejrychleji. Trošku nás mrzí, že tam je, nevím kde přesně, problém, proč se to nemůže posunout. Je tam čtrnáct dní pauza, která se netýká ani Litovle, ani Přerova. Všichni jsme byli pro, aby se to odehrálo již příští týden. Chceme tu sérii ukončit ve třetím zápase, a čekat na něj ještě dva týdny nám nevyhovuje. Musíme do té doby pořád trénovat a pořád se na ten souboj soustředit. Místo toho jsme už mohli příští týden ten duel odehrát a mohli jsme už i mít po sezoně s tím, že máme čistou hlavu, protože jsme se zachránili. Mohli jsme si již užívat volna. Tréninky bychom samozřejmě měli, ale ne v takové síle. Ta delší pauza nás mrzí, ovšem musíme se prostě na ten třetí zápas v Přerově plně soustředit, abychom je porazili.

Autor: PETR KOMÁREK