Místo v nejvyšší české soutěži uhájila Olomouc už v prvním kole play-down.

Sezonu jste zakončili zvládnutou sérií o záchranu proti Panthers Praha. Jaké máte z poslední části roku dojmy?
Po skončení přišlo pro celý tým určité uvolnění a zadostiučinění. Holky obětovaly hrozně moc tomu, aby se srovnaly se situací, která před sezonou nastala, a aby se dobře připravily na novou sezonu. I přes nějaké překážky to zvládly se zdviženou hlavou. Byla to pro nás úspěšná série i díky tomu, že jsme se dokázali vyrovnat s nezvládnutými momenty. Dostali jsme se pod tlak okolí i náš osobní.

Jedním z kritických momentů byl čtvrtý zápas, kdy jste vedli ve třetí třetině 4:0, ale prohráli 4:5 po nájezdech…
Po brance na 4:0 už jsme se viděli v šatně a že máme jasné vedení v sérii 3:1. Začali jsme soupeře dostávat do jeho hry, Panterky toho využily. Ale paradoxně nás to posílilo. Nebyli jsme lepší, ale byli jsme si vědomi toho, co nesmíme připustit. Zvýšená koncentrace byla pak základním kamenem úspěchu.

Co rozhodovalo v závěrečných bojích?
Roli hrála fyzická příprava, kterou holky prošly. Dokázaly všechny zápasy odběhat až do konce. Pomohla nám také taktická příprava, kterou řešíme celou sezonu. Odbránili jsme to kompaktně a poctivě, navíc jsme na naše poměry byli celkem produktivní.

Zmínil jste fyzickou připravenost. Kondiční přípravu zajišťuje týmu talentovaný thajský boxer Vilém Cao, že?
Ano, ještě je u nás s bráchou Viktorem. Vilém s holkami prochází tréninky během všedních dnů v sezoně, naopak Viktor je s námi o víkendech, kdy se stará o předzápasovou přípravu a kompenzaci po zápasech. Jednoznačně jsem s oběma spokojený, nejen, že odvádí svou práci dobře, ale dávají mi i cennou zpětnou vazbu.

Jak se ohlížíte za celým extraligovým ročníkem FBS Olomouc?
Sezonu můžeme označit za úspěšnou především proto, že se bude hrát v dalším roce extraliga. Je třeba si uvědomit, že tým je mladý a nezkušený. Pět nebo šest hráček z loňského základu odešlo. Zapracování nových prvků bylo nutností. Máme na čem stavět a dokázali jsme si určit nějakou herní tvář, která v play-down byla vidět nejvíce.

Co potřebujete ještě zlepšit?
Předvedli jsme už nějaký obranný a útočný systém, ale je potřeba na tom dál pracovat. Nachystat další herní varianty, abychom byli adaptabilní na různé soupeře. A abychom se mohli prát především o ty vyšší příčky, hrát play-off, a nejen play-down, což tady bohužel už bylo poněkolikáté.

Co vám osobně přinesl první rok trénování extraligového týmu žen?
Užil jsem si to. Trénovat holky je pro mě opravdu radost, mám z toho hromadu zpětné vazby. Snažím si brát nějakou konstruktivní kritiku. Je to pozitivní zkušenost, snad navážou na první sezonu další roky. Budeme pracovat v koncepci, která rozhodně nemá cíl v play-down. Teď si užívám volno od florbalu (úsměv).

A kdy se opět rozběhne příprava?
Holky mají aktuálně měsíc pauzu. Začneme zase v květnu, bude tam několik týmových akcí, týdenní kondiční soustředění nebo turnaj Czech Open v Praze. Zařadíme i další herní součásti, ať už se ženskými nebo mužskými týmy z okolí.