„Nevím, čím to bylo, možná cesta, ale než jsme se rozkoukaly, tak jsme ztrácely sedm branek,“ nechápal hostující kouč Libor Malínek.

Rozdíl mezi soupeřkami byl ve všem - od brankářek až po ofenzivní hráčky. „Brankářky se nepotkaly s žádnou chycenou střelou, obrana nefungovala, dělali jsme chyby, které Slavia trestala, a sami jsme šance neproměňovali,“ vyjmenoval nedostatky Malínek.

Jeho svěřenkyně inkasovaly v prvním poločase hrozivých jednadvacet gólů. „To je strašně moc,“ potvrdil trenér.

O poločase v šatně zvýšil hlas a po změně stran už vypadal obraz utkání jinak. „Pomohlo to,“ všiml si. Jenže Pražanky mají zkušený mančaft a Olomoučanky na dostřel nepustily. „Bylo to vyrovnané, ale dostali jsme se maximálně na rozdíl čtyř bran, potom nám zase odskočily,“ ocenil sílu soupeře Malínek.

Zoře patří nyní pátá pozice v tabulce MOL Ligy, kterou budou hájit 6. března na domácí palubovce proti lídrovi z Mostu.

DHC Slavia Praha – DHK ZORA Olomouc 32:25 (21:14)

Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/3. Vyloučení: 1:5. Bez diváků.

Olomouc: Haládíková, Polášková – Závišková, Trumpešová 2, Jansová 1, Kapsová, Sovová 2, Kašpárková 6, Přikrylová 6, Krajčovičová, Kuxová 3, Řezníčková, Možíšová, Gajdošíková, T. Fryčáková 1, Možíšová, Kubáčková 4/3.Trenér: Libor Malínek.