„Opravdu jsem s výkonem nebyl absolutně spokojený, ale za dva body můžeme být rádi,“ prohlásil olomoucký trenér Libor Malínek, jehož svěřenky v Jindřichově Hradci vyhrály 21:20.

První gól zápasu sice zaznamenala olomoucká Kelarová, pak ale začaly úřadovat domácí házenkářky, které byly považovány za outsidera zápasu.

„Vůbec jsme se v úvodu nedostali do tempa. Jindřichův Hradec skutečně tahal za delší kus provazu,“ přiznal Malínek.

V 10. minutě snižovala Růžičková na 3:2 a dalších pět minut se žádné z družstev z gólu neradovalo.

„V polovině poločasu jsme měli na svém kontě dva vstřelené góly. To byla tragédie,“ konstatoval Malínek.

V poločase vedl domácí celek 9:8. V tom druhém se Hanačky po brankách Růžičkové na soupeřky gólově dotáhly a na chvíli se dokonce dostaly zásluhou Kelarové do vedení 14:13.

Jindřichův Hradec na tuto situaci odpověděl třemi brankami v řadě. Ale nejdůležitější pasáž zápasu přišla hned vzápětí.

V rozmezí pěti minut nasázely olomoucké házenkářky soupeřkám šest branek v řadě a vypracovaly si solidní náskok 21:17.

Do konce zápasu zbývalo pět minut, během kterých se už Zora ani jedou střelecky neprosadila.

„Když jsme zvýšili na čtyřbrankové vedení, tak se již zdálo, že je rozhodnuto. Domácí si ale vzali time out a nám se nepodařilo skórovat ani ze sedmičky. Pak přišly nějaké technické chyby a o výsledek jsme se museli strachovat. Konec byl zbytečně hektický,“ uznal Malínek.

Domácí házenkářky ukrajovaly z hubeného olomouckého náskoku. Ale vyrovnat se jim nakonec nepodařilo. Hanačky s vypětím všech sil i s notnou dávkou štěstí udržely vedení 21:20 až do poslední sekundy.

„Možná to bylo z naší strany trochu podcenění soupeře. Každopádně nám ale nešel přechod do protiútoku a ani rozehrávka,“ shrnul olomoucký trenér, jehož tým se mohl alespoň radovat z prvních dvou bodů v letošní sezoně.

TJ Házená Jindřichův Hradec – DHK Zora Olomouc 20:21 (9:8)

Rozhodčí: Hanák, Novák. 7m hody: 5/5 – 1/0. Vyloučení: 1 – 1. Diváků: 160.

Jindřichův Hradec: Bezpalcová, Davidová – Horečková, Kohoutová 2, Matoušková, Kočová, Eliášová 2, Zbožínková 2, Markesová 1, Bubeníková 5, Krupicová 8/5, Jonová. Trenér: René Kumpán.

Olomouc: Raníková, Kozáková – Růžičková 7, Šteffanová, Uličná, Remešová, Kelarová 7, Samcová, Pašková, Dostálová 4, Severová, Kubáčková 1, Spíchalová, Huráňová, Ždánská, Gebre Selassie 2. Trenér: Libor Malínek.