Hanačky se do soupeřek z Prahy zakously od samého začátku a do poločasu si dokázaly vystřílet dvouciferný náskok ve skóre.

Hnacím motorem olomouckého týmu byla dle očekávání Lucie Fabíková, která v prvním poločase nastřílela šest branek.

V týmu Slavie naopak vyhlášená kanonýrka Klára Černá vyšla prakticky naprázdno.

Olomoucká spojka musela kvůli nemoci vynechat minulý zápas proti Mostu, v souboji se Slavií si však vše vynahradila.

„Do utkání šla Lucie prakticky s jedním tréninkem a co předvedla jste viděli sami. Pro mančaft je strašně moc prospěšná,“ chválil oporu týmu kouč Zory Libor Malínek.

Trenér Slavie Antonín Střelec mohl svému protivníkovi blonďatou házenkářku v týmu jenom závidět.

„Družstvo Slavie momentálně nemá osobnost, která by dokázala tým strhnout,“ prohlásil Střelec, jenž na adresu Fabíkové směřoval řadu komplimentů.

Naopak z výkonu zkušené reprezentantky Černé byl velmi zklamaný.

„Hodně jsme na ni spoléhali, ale viděli jste sami, jaký to byl od ní výkon a s jakým odhodláním hrála,“ poznamenal Střelec.

Slavia na ručník

Jeho tým byl v prvním poločase po sedmigólové šňůře Zory zralý na ručník. Hanačky ve dvaadvacáté minutě vedly hrozivým skóre 17:5, první poločas nakonec skončil jedenáctigóvloým rozdílem pro Olomouc.

„Bylo to podpořeno vynikajícím výkonem brankářky Báry Raníkové. Z jejích zákroků jsme se dostávali do rychlých protiútoků,“ hledal klíč k vysokému vedení svého družstva Malínek.

Kromě Fabíkové a Raníkové se o olomoucké vedení postaraly především střelkyně Růžičková, Dostálová a Kelarová.

Skvělý výkon házenkářek Zory a na druhé straně velké trápení Slavie znamenalo, že ve druhém poločase už prakticky nebylo o co hrát.

Slavia na začátku druhé půle sice snížila na rozdíl deseti branek, blíž se ale svým soupeřkám přiblížit nedokázala.

„Na trénincích hráčky jezdily po zadku, měli jsme modelované utkání, víc jsme pro to asi udělat nemohli,“ krčil rameny kouč Slavie Střelec.

„Všechno odhodlání, se kterým jsme do Olomouce přijeli, jsme nechali v šatně,“ dodal.

Tým Zory dohrál zápas s naprostým přehledem, na palubovku se dostaly i všechny hráčky z lavičky. Svůj famózní výkon ještě vyšperkovala gólmanka Raníková, která bravurně zlikvidovala tři sedmimetrové hody.

„Ve druhé půli nebylo v hlavách holek uspokojení, pořád chtěly hrát. I druhý poločas byl kvalitní,“ chválil Malínek.

Jeho svěřenky zápas 11. kola interligy vyhrály jednoznačně 42:29.

Play-off není ztracené

„Hráčky k zápasu přistoupily velice dobře. Na palubovce nebyla jediná házenkářka, na které bych viděl, že by do toho nešla naplno. Tohle asi rozhodlo o našem vítězství,“ uvažoval trenér Zory.

Hanačky tak stále mohou doufat v postup do play off, v neúplné interligové tabulce se dotáhly na Písek a přeskočily Most.

„Šli jsme do toho s tím, že domácí utkání musíme zvládnout, každá prohra na domácí půdě je trestuhodná. Play off je o bodech a ty rozdíly nebudou velké,“ kalkuloval Malínek, kterého mrzí některé zbytečné porážky v letošní sezoně.

„Škoda jenom, že naše výkony jsou nahoru dolů. S takovým výkonem jako proti Slavii bychom měli na svém kontě bodů daleko více. Musíme zapracovat na tom, aby ta výkonnost tolik nekolísala,“ dodal na závěr olomoucký lodivod, jehož tým čeká do konce kalendářního roku ještě minimálně jedno utkání.

V úterý hrají Hanačky na domácí půdě semifinále Českého poháru proti Veselí nad Moravou.

V případě vítězství si pak ještě zahrají finálový duel v Lovosicích.

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 42:29 (22:11)

Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Vyloučení: 4 – 3. 7m hody: 2/2 – 6/3. Diváků: 450.

Zora Olomouc: Raníková, Rašková – Růžičková 8/1, Šteffanová 2, Uličná 2, Remešová, Kelarová 7, Pašková, Dostálová 6, Severová 2, Kubáčková 3/1, Spíchalová 2, Huráňová 2, Dánská, Fabíková 8. Trenér: Libor Malínek.

Slavia: Satrapová, Kudláčková, Peerová – Raková 4, Knedlíková 5, Romanczinová 1, Mouileová, K. Černá 3, Königová, Jonášová 2, Kutlvašrová 7/3, Kvasničková 2, Pokorná 1, Jedličková 4. Trenér: Antonín Střelec.