„První set byl dobrý, hlavně jsme bránily. Ostrava je hodně pohyblivé družstvo. Dokud jsme tlačily, nelítaly jsme v hřišti, tak to šlo. Pak si nás rozebraly, my přestaly tlačit v útoku obecně. Na bloku jsme lítaly strašně,“ hodnotila Tinklová atraktivní sobotní souboj, ve kterém Olomouc po výborném prvním setu šla do vedení, poté ale dominovala ve formě hrající Ostrava. Hlavně druhý a třetí set byl jasně v režii hostů, což Hanačky nečekaly.

„Vždycky chceme vyhrát. Chtěly jsme se taky připravit na Bosnu. Vypadalo to první set nadějně, ale tohle nás trošku rozhodilo. Teď si budeme v Brčku musel zlepšit náladu,“ připomněla Tinklová úterní duel šestnáctifinále CEV Cupu v Bosně. „Jedeme tak daleko, tak nic jiného než výhru nečekáme,“ dodala.

Z utkání 13. kola NBL Geosan Kolín - Olomoucko (102:94 pp).
FOTO: Stíhací jízda Olomoucka proti favoritovi nestačila. Padlo v prodloužení

Veronika Tinklová by měla vysokoškolačkám pomáhat dva měsíce, přibližně do Vánoc. „Pak poznáme, jestli pokračovat nebo už se na to vykašlat. Bude to i taková ukázka, jestli bych mohla hrát třeba i příští rok, nebo už to bude úplný finiš,“ nastínila nahrávačka.

A jak tedy zatím návrat prožívá? „Myslela jsem, že mě to po fyzické stránce bude bolet víc. Ale tělo si vzpomnělo. Spíš jde o techniku a preciznost,“ uzavřela 35letá volejbalistka.