Ze začátku to přitom vypadalo na jednoznačnou záležitost domácího týmu. Vysokoškolačky se však zadrhly za stavu 16:11 a soupeř první sadu získal. „První set jsme prohráli zcela zbytečně po krizi vprostřední části,“ posteskl si olomoucký kouč JiříTeplý.

Kdo ale čekal, že výhra předposlední tým tabulky nakopne, těžce se mýlil. Ve druhém setu hostující volejbalistky uhrály jen jedenáct míčů. „Obrat vprvním setu nás stál hodně sil,“ měl vysvětlení přerovský trenér Vladimír Sirvoň.

Vnásledující sadě ale už přerovské volejbalistky na úbytek sil zapomněly a dlouho vedly. Olomoucké hráčky však otočily skóre z19:22 na 25:23. Domácím hodně pomohl agresivní servis a problémy hostujících hráček na příjmu.

„Hodně jsme si pomohli servisem. Soupeře to podlomilo a pak jsme Přerov přehráli,“ uvedlTeplý.

Přerovské volejbalistky totiž ve čtvrtém setu zcela vyklidily pozice a zápas se dohrával jen zpovinnosti. „Rozhodla třetí sada.Holky porážka zlomila a už se nezvedly. Jinak to byl solidní zápas, vněmž jsme měli herní výkyvy, zatímco domácí se jich vyvarovali. My jsme shořeli na přihrávce a soupeř dobře podával,“ viděl Sirvoň největší rozdíly ve hře oboutýmů.

Ani domácím se nevyhnuly ale určité výpadky. „Ve druhém a čtvrtém setu jsme kvalitně servírovali a díky tomu idobře blokovali. Derby bývá vždy nervózní, což se potvrdilo itentokrát. Proto jsem rád za výhru,“ dodal Teplý.