Své poslední utkání Barbora Štefková odehrála v červnu na trávě v Hertogenboschi. Po něm následovala dlouhá pauza. Kolikátá už?

V úterý tak tenistka z Břuchotína oznámila na svém Instagramu smutnou novinu: „Všichni se mě na to ptáte, a proto bych vám teď ráda něco řekla. V létě jsem bohužel musela ukončit svoji tenisovou kariéru. Vrátila se mi reaktivní artritida a s ní bolesti obou zápěstí. Jsem z toho smutná, protože mám tenis ráda a dala jsem mu hodně.“

Štefková se tenisovým fanouškům poprvé hlasitě ozvala v roce 2013, kdy na domácím ITS CUPu svedla úžasnou bitvu s Barborou Strýcovou.

O dva roky později už vítězka celkem devíti turnajů ve dvouhře na okruhu ITF nakoukla také do kvalifikací podniků WTA.

Další rok v Québeku si připsala svoji premiérovou výhru na hlavním okruhu, když v hale v Kanadě přemohla Anniku Beckovou.

V únoru 2017 se vyznavačka agresivní a útočné hry vyšplhala na své kariérní maximum ve světovém žebříčku dvouhry, kdy jí patřila 154. pozice.

Jenže pak přišla pauza a velký žebříčkový propad…

Sezona velkých turnajů

Špatnému žebříčkovému postavení navzdory zažila Štefková rok 2018, který byl v jejím podání sezonou velkých turnajů. Vrcholem byla úspěšná wimbledonská kvalifikace, premiéra v hlavní soutěži na grandslamovém turnaji a souboj s Kiki Bertensovou.

„Je to taková odměna za to, že jsem vydržela. Wimbledon nejvíc, takže jsem ráda, že se mi to povedlo právě tady,“ vyprávěla tehdy až 715. hráčka světového pořadí.

Společně s Lucií Šafářovou loni postoupila také do finále čtyřhry turnaje WTA na Mallorce. Stejný počin zvládla v minulé sezoně s různými parťačkami ještě dvakrát.

„Ve dvouhře mi to nevyšlo tak, jak jsem si to úplně přála. Možná to bylo tím, že jsem měla velká očekávání. Naopak ve čtyřhře jsem očekávání neměla a tím pádem se mi to tak povedlo a docela jsem vylítla nahoru. Dostala jsem se do finále velkých turnajů,“ rekapitulovala Štefková sezonu 2018 a vyhlížela tu letošní. Věděla ovšem, že záležet bude především na zdraví.

Letošní rok zahájila svým posledním finále dvouhry na podniku ITF v Hongkongu, kde zároveň ovládla turnaj ve čtyřhře po boku Michaely Krajicekové. Od léta už Štefková profesionální zápasy nehrála.

„Jsem smutná, protože nekončím jak a kdy jsem si sama přála. Zároveň jsem šťastná, že jsem měla šanci prožít spoustu krásných momentů a že mě sport naučil tolik. Naučil mě tvrdě pracovat, sáhnout si na dno a zase znovu vstát. Tolikrát. A mnohem víc,“ vyznala se Barbora Štefková.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě podporovali, fandili mi. Všem nejbližším, co v tom jeli se mnou, ať jsem zrovna byla nahoře, nebo dole. A nekonečný dík moji mámě,“ zakončila Barbora Štefková svoji zprávu o konci tenisové kariéry.