Pořadatelé z tenisové akademie ITS Tenis Centre již znají obsazení hráček, které se v termínu 13. - 21. července v Olomouci představí. Hlavními hvězdami by měly být české tenistky Petra Cetkovská a Barbora Záhlavová-Strýcová. Mezi přihlášenými figuruje i jedna hráčka z elitní stovky světového žebříčku Slovinka Polona Hercogová.

Jak už to ale na většině turnajů bývá, diváci budou zvědavi především na výkony domácích tenistek. Pořadatelům už účast potvrdila i Petra Cetkovská. Osmadvacetiletá rodačka z Prostějova v posledních měsících bojovala s řadou zranění, kvůli kterým se propadla z 25. místa světového žebříčku na konec druhé stovky. Pohledná hráčka, která v současnosti žije v Paříži, se však znovu usilovně drápe vzhůru a svoji kvalitu potvrdila na letošním Wimbledonu, kde vyřadila i bývalou světovou jedničku Dánku Wozniackou.

Mezi nejvýše nasazenými hráčkami turnaje by měla být Barbora Záhlavová-Strýcová. Ta se na Hanou vrátí znovu po roce a bude chtít odčinit loňské vyřazení v prvním kole, kde narazila na pozdější vítězku Mariu Torrovou ze Španělska. Chybět nebude ani finalistka ITS CUPu z roku 2011 Eva Birnerová. Osmadvacetiletá hráčka se rovněž přestavila na wimbledonské trávě ve výborném světle.

Na diváky čeká v krásném areálu od soboty 13. července do pondělí 15. července kvalifikace. O den později bude zahájena hlavní soutěž dvouhry i čtyřhry. Turnaj vyvrcholí finálovým zápasem dvouhry, který je na programu v neděli 21. července od 13 hodin. Finále bude předcházet od 10 hodin program pro děti s bývalými světovými top hráči, ambasadory turnaje, Adrianou Gerši a Davidem Riklem.