Pořadatelé zaregistrovali přes 150 tenistů a tenistek z šestnácti zemí. „Zastoupeny jsou evropské státy ale i třeba Izrael nebo osm tenistů z Austrálie," řekl za organizátory Ondřej Perůtka.

Zdejší turnaj zatím patří do nejnižší kategorie, ale pořadatelé se snaží o posun výš. „Je velmi náročné získat turnaj vyššího stupně. Musíte mít tři roky nadstandardní hodnocení. Z loňska ale máme vynikající reference," řekl Perůtka.

Juniorský žebříček ukazuje budoucí hvězdy tohoto sportu. „Vloni byl první Australan Kyrgios, který zazářil ve Wimbledonu. My máme nejvýše nasazeného hráče kolem 200. místa, což je na turnaj páté kategorie hodně slušné," poznamenal Perůtka.

Podnik navíc v úterý zpestří vystavení Davis Cupu ve zdejším hotelu. Slavná salátová mísa bude veřejnosti přístupná od 9 do 16 hodin.

Sportovní klání začne o víkendu kvalifikací, hlavní soutěž odstartuje v pondělí. „Areál je kompletně osvětlen, takže se možná dočkáme atraktivních zápasů," slibuje si Perůtka.

Turnaj vyvrcholí příští víkend semifinálovými a finálovými zápasy. „Finále se odehraje na novém centrálním dvorci," dodal Perůtka.