„Promluvila do toho válka na Ukrajině. Vzhledem k tomu, že jsme jeden z klubů, který má k dispozici nejvíce kurtů, hotely jsou blízko areálu a podmínky jsou u nás ideální, jsme byli osloveni. Domluvili jsme se,“ řekl ředitel turnaje Petr Huťka mladší.

Rychlá organizace akce, které se účastní 35 různých států, byla nejen pro pořadatele velice náročná.

„Někteří hráči si nestihli vyřídit víza, bylo to velice narychlo. Dozvěděli jsme se to zhruba před třemi měsíci, taková akce se jinak připravuje celý rok. Sehnat takto rychle sponzory bylo složité,“ přiznal Huťka.

Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Smůla favoritky

Do Přerova každopádně zamířila evropská juniorská špička. Největší nadějí na domácí triumf měla být nasazená jednička mezi dívkami, patnáctiletá Tereza Valentová. Hráčka pražské Sparty a světové třicítky mezi tenistkami do 18 let se ale den před startem turnaje smolně zranila.

„Dorazila, ale zakopla na schodech, spadla a narazila si koleno. Bohužel, i toto se ve sportu stává. Škoda,“ prozradil Petr Huťka. „Zkoušeli jsme ji ještě dostat do formy, ale fakt to nešlo,“ dodal.

Česko má každopádně své želízko v ohni mezi chlapci. Šanci napodobit v Přerově Ivana Lendla má Maxim Mrva z TK Agrofert Prostějov. Pozici dívčí jedničky po Valentové převzala Lucie Urbanová, která si v úterý bez problémů poradila s Belgičankou Lepageovou 6:0 a 6:1.

Celý turnaj odstartoval v pondělí a vrcholit bude o víkendu semifinálovými a finálovými bitvami.

Nohejbalový turnaj trojic ve Věžkách v roce 2022.
OBRAZEM: Holky na nohejbale! Ve Věžkách zářily i Kopačky Osek