Na hrací plochu vyběhnou hráči Litovle v neděli, letní dril ukončí první ostrý zápas v Jičíně.

„Nová soutěž je pro nás zase výzva, podařilo se nám docela posílit tým. Až na Kubu Schmalze nikdo neskončil, pouze svou herní činnost omezil David Juříček a tým absolvoval poměrně vydařenou přípravu," vrátil se k náročnému tréninkovému období kouč Krejčíř.

Litovelského lodivoda trochu v přípravě potrápily zdravotní trable jeho svěřenců: „Samozřejmě není všechno úplně optimální, protože přišla nějaká zranění. Ale nejsou příliš omezující, až na jeden případ."

Ambice klubu musejí být pochopitelně vyšší než loňské předposlední, jedenácté místo, ale konkurence je v extralize vysoká.

„V každém případě bychom chtěli hrát důstojnější úlohu než v loňském roce. Když si uvědomíme, že 
v soutěži není jasný outsider, jako byl loni Přerov, tak bychom chtěli bojovat někde kolem toho devátého osmého místa," říká před začátkem soutěže Krejčíř a dodává: 
„V tuto chvíli ale nevíme, jaká je úroveň ostatních týmů. Případně se pokusíme atakovat play-off."

Zápasovou formu ladili litovelští hráči na domácím turnaji O pohár města Litovle, kromě silných Hranic zde nenašli přemožitele. Další soupeři však byli z první ligy. Přesto přinesla přípravná střetnutí důležité poznatky: „Ukázalo nám to, že naše přání na umístění bychom mohli naplňovat. V té spodní části tabulky se zcela jistě vyrovnají čtyři až pět týmů, které budou bojovat o podobné cíle jako my. Výkony byly velmi solidní, ukázalo se, že máme rezervy v obranné hře," povšiml si trenér Krejčíř a pokračoval: „V útočné fázi zase chybí trošičku souhra s novými hráči. Chceme zapracovat nové systémy, nové kombinace do útočné hry a to není záležitost na týdny nebo dny, ale spíš na měsíce. Výkon a jasný herní projev týmu se bude tvořit minimálně do Vánoc."

Do nových kombinací se budou zapojovat i noví hráči, kteří by měli do litovelského týmu přinést velkou kvalitu. „Posílení týmu hodnotím velmi pozitivně, až na post pivota, kde jsme za Davida Juříčka chtěli zralého hráče. Jinak se na všech postech podařilo posílit," konstatoval zkušený trenér a rozebral přínos nových akvizic.

„Jan Zbránek je excelentní extraligové křídlo, Tomáš Pernička je zkušený střelec i Michal Dědek má velké zkušenosti, které může zúročit jako rozehrávač. Všichni tři patří v této chvíli k našim nejlepším hráčům, i Franta Kuba jako brankář. Ten je důstojnou náhradou za Petra Habermanna, který ukončil aktivní činnost."

První dva zápasy absolvují hráči Tatranu na hřištích svých soupeřů, fanoušci si tak musejí na domácí vystoupení svých oblíbenců počkat.

„No my sami nevíme, co 
z nás vypadne, protože v přípravě ty výkony nebyly stoprocentní po celý herní čas. Rozlosování není úplně optimální a Jičín venku není zrovna soupeř, který by byl na úvod přijatelný. Přesto se na soutěž těšíme," uzavřel Lubomír Krejčíř.

Autor: STANISLAV HELOŇA