Začátek duelu s plzeňským Talentem dokázali Litovelští házenkáři zachytit a v 11. minutě měli manko pouze jednoho gólu za stavu 5:6. Poté však Hanáci nevyužili přesilovku, naopak hosté v ní odskočili na rozdíl tří branek. Do přestávky navýšili svěřenci Martina Šetlíka své vedení na 15:9 a to proti tak silnému soupeři nenaznačovalo pro Tatran dobré vyhlídky na bodový zisk.

Vývoj druhé půle ale nepřinesl očekávané pohodlné vítězství Plzně, naopak o body museli Západočeši tvrdě bojovat. „Vedli jsme o šest branek a hráče jsem upozorňoval na to, aby nepolevili v koncentraci. I tak se to stalo. Je to složitější v tom, že potřebujeme rozložit síly," řekl trenér Plzně Šetlík, který má opačné starosti než většina trenérů. Tedy ne nedostatek hráčů, ale jejich přebytek. „Je to rozdíl mít čtyři spojky nebo sedm. Musím ale říct, že tam bylo také nedodržení taktických pokynů, taktiku plnili hráči až v závěrečných minutách. Polevili jsme také v obraně. Je to jedno s druhým," varoval kouč Plzně.

Litovel se po slabším úvodním dějství rozjela k nadstandardnímu výkonu. „Do patnácté minuty prvního poločasu jsme drželi krok, pak jsme ale udělali nějaké technické chyby. To nás trochu dostalo do kolen. Něco jsme si vyříkali v kabině a začalo to celkem šlapat podle mých představ," prozradil nový trenér Hanáků Alois Lasovský.

Jen jeden nebo dva góly chyběly k naprosté spokojenosti litovelských fanoušků a týmu. Deset branek zařídil Jan Zbránek, který pálil ze všech pozic a úspěšně proměňoval i sedmičky. Zdatně mu sekundovala posila Litovle Jiří Kozlovský. Patnáct sekund před koncem prohrával Tatran jen 26:27, míč však měli v rukou hosté a už domácím hráčům šanci ke střele nenabídli.

„Hráli jsme pěknou kombinační hru a v obraně nám to také vycházelo k naší spokojenosti. Byl to kolektivní výkon," ocenil svůj tým kouč Lasovský, kterého muselo potěšit vysoké nasazení jeho svěřenců.

Kouč Plzně Šetlík pravděpodobně očekával jasnější vítězství hostujících barev, potěšit ho mohla povinnost v podobě dvou získaných bodů. „Jsem spokojený s vítězstvím a se hrou v prvním poločase. Druhá půle se nám silně nepovedla. Máme trošku problémy s tím, že pořád zapracováváme nové hráče. V přípravě jsme nebyli kompletní. Hráči si musí zvyknout, že jejich čas na hřišti bude o něco kratší, než býval dřív. Náš kádr je širší, kvůli zápasům v evropských pohárech to potřebujeme," prozradil plzeňský trenér a Litovli na závěr popřál: „Byl bych rád, kdyby Litovel hrála jako ve druhém poločase i v tom prvním a sebrala nějakým silným soupeřům body."

Tatran Litovel – Talent Robstav M.A.T. Plzeň 26:28 (9:15)

Nejvíce branek: Zbránek 12/3, Kozlovský 4, Bechný 2, Číhal 2, Nedoma 2 – Vinkelhöfer 7/2, Ivancev 5/4, Mitić 4, Šíra 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/7. Vyloučení: 3:7. Diváci: 185.