Český reprezentant se však cítil značně poškozený. „V rozhodující jízdě soupeř přede mnou minul branku. I když bylo všechno natočené, žádný z traťových komisařů tomu nevěnoval pozornost. Nepomohlo ani podání protestu,“ upozornil Tatarkovič. Olomoucký biker si byl přitom diskvalifikací soupeře jistý a závěr vypustil. „Jel jsem hned za ním. Poté, co minul branku, věřil jsem, že bude diskvalifikován. Nechtěl jsem už riskovat kolizi, aby se přede mě dostal ještě čtvrtý jezdec,“ vysvětlil Tatarkovič.

Český reprezentant si je jist, že soupeř brankou neprojel. Stejný názor ale neměli rozhodčí. „Traťový komisař tvrdil, že jezdec pedálem zavadil o branku, ale projel ji. Záleží ale na tom, kde stál,“ poznamenal Tatarkovič, jenž inkriminovaný moment ještě několikrát viděl z opakování na velkoplošné obrazovce v cíli. V celkovém hodnocení světového poháru olomoucký biker klesl před posledním závodem na průběžné desáté místo. „Je to špatné. Ještě jsou přede mnou tři důležité závody,“ upozornil na světový a evropský šampionát a finále světového poháru.

To se pojede ve Slovinsku, ale Tatarkovič si netroufá odhadovat, jestli svou pozici ještě dokáže výrazněji vylepšit. „To se nedá říct. Fourcross je hodně nevyzpytatelný a může se stát všechno,“ dodal. O tomto víkendu jej čeká domácí šampionát ve sjezdu na Božím Daru, kde má nejvyšší ambice. „Vzhledem k tomu, že na mistrovských závodech mě v letošním roce provázejí komplikace, už bych to rád prolomil,“ přál si.