Český reprezentant nakonec startoval ve třech disciplínách.

„Rozhodl jsem se zúčastnit air downhillu, dual speed and style a hromadného sjezdu," uvedl.

Air downhill představoval náročný sjezd s převýšením okolo 700 metrů s několika velkými skoky.

„Na celé trati se téměř vůbec nešlapalo a byla náročná především pro ruce. Na startu se objevilo poměrně hodně závodníků ze světové špičky, díky čemuž byla úroveň dosti vysoká. Jízda se mi celkem vydařila a nakonec z toho bylo umístění v top 40," okomentoval první závod.

V disciplíně dual speed and style šlo o spojení rychlosti a triků. Na trati byly připravené dva trikovací skoky, které hodnotila porota. Jezdci, který zvládl ve vyřazovacích soubojích lepší trik než jeho soupeř, byla následně z dosaženého času odečtena jedna sekunda za každý skok. Pokud provedl na obou skocích lepší trik, mohl si tak čas vylepšit až o dvě vteřiny, což bylo na krátké trati dost zásadní.

„V kvalifikaci jsem projel cílem s pátým nejrychlejším časem a už jsem vymýšlel strategii na závod. Rozhodl jsem se trikovat pouze na prvním skoku a zároveň zajet co nejrychlejší jízdu. Bohužel porota můj trik neohodnotila jako lepší, a tak jsem i přes rychlejší průjezd tratí ze závodu vypadl v osmifinále," u­vedl.

Vrcholem byl závod v hromadném sjezdu. „Už kvalifikace naznačila, že se nebude jednat o nic jednoduchého a že samotný hlavní závod bude opravdové peklo," přiznal Tatarkovič.

Olomoucký jezdec musel kvůli vysokému startovnímu číslu v kvalifikaci startovat až z poslední řady, což nebylo ideální. „Na druhou stranu jsem měl o zábavu postaráno a celou dráhu jsem se naháněl s dalšími závodníky a předjížděl jsem jednoho za druhým. Díky dosaženému času jsem získal poměrně dobrou pozici pro hlavní závod, do kterého nastoupilo celkem 600 jezdců," upozornil.

Finále začínalo v nadmořské výšce 3400 metrů na ledovci, kde se jel první kilometr na sněhu.

„Když jsem viděl ostatní bikery, jak se po hlavě vrhají po sněhové plotně, raději jsem zvolil opatrnější jízdu, abych se vyhnul případnému pádu, a na konci sněhového úseku jsem se už jen vyhýbal hromadnému pádu zhruba třiceti lidí. Jakmile se vyjelo ze sněhu, musel jsem začít svou ztrátu stahovat, což se mi nakonec podařilo a do cíle jsem dojel na 52. místě se skvělým pocitem po tak dlouhém a zábavném závodě," dodal Tatarkovič.