Vítězství 3:1 se ale nerodilo lehce, a kdyby Olomouc dotáhla dobře rozehraný druhý set, mohlo se finále do Prostějova vracet za stavu 1:1.

„Už jsme tam v jednu chvíli prohrávaly o čtyři body a to už si říkáte: a do pr…,“ popisovala své pocity ve druhém setu prostějovská smečařka Andrea Kossányiová. Prostějov ale nakonec utkání zlomil silným útokem a je blízko výhře 3:0 na zápasy.

Stejně jako v Prostějově skončil zápas 3:1 ve váš prospěch, ale asi budete souhlasit, že v Olomouci to byl těžší zápas než doma.
Doma se vždycky hraje líp. Dneska jsme prohráli hned první set a to se pak hraje hůř. Ten stres a nervy pak přijdou. Je tu specifická hala, takový velký plechový hangár. Přišlo jim fandit hodně lidí, což byl jejich útočník navíc.

Cítily jste, že je Olomouc doma sebevědomější?
Počítali jsme, že to bude těžký zápas a že přijde hodně lidí, ale zvládli jsme to. Rozhodující asi byla koncovka druhého setu. Neříkám, že bysme prohrály, kdyby to tam nedodalo dobře, ale bylo by to už o dost těžší otáčet a hrát tie-break.

Co podle vás nakonec rozhodlo ve váš prospěch? Byl to váš útok?
Asi ano. Byly jsme trochu slabší na servisu, ale to tak bývá, že se v cizí hale blbě podává. Docela jsme to ustály na přihrávce, ale blok jsme neměly moc dobrý.

Jak se vám hrálo v zaplněné hale?
Bylo strašné vedro, hodně lidí, bubny, hlasatel. To bylo neskutečné. Na druhou stranu se tady hrálo dobře a atmosféra byla skvělá. Takovou jsme u nás v Prostějově asi neměli.

Čím jste dokázaly otočit druhý set, ve kterém Olomouc dlouho vedla?
Asi tím útokem. Trenér říkal, ať se nebojíme chyby a začaly jsme to tam mlátit, tak jako obvykle. Chytly jsme se, začaly jsme si věřit a to nás posunulo dál.

Kdyby Olomouc set dotáhla, už by to bylo 2:0. Měly jste v tu chvíli pochybnosti, že to nemusí dopadnout dobře?
Asi ano. Už jsme tam v jednu chvíli prohrávaly o čtyři body a to už si říkáte: a do pr…. Už by to bylo špatné, ale musíte si věřit. Trenér nás nabádal, ať jdeme do každého balonu. Říkal, ať se nebojíme, a i kdyby přišla nějaká krize, tak se z toho vyhrabeme pro další set. To se i potvrdilo v té druhé sadě.