„Konfrontace se zahraničním basketbalem je pro nás důležitá, proto jsme se opět do soutěže přihlásili. Chceme, aby naši hráči nabírali důležité zkušenosti. Pokud ale budeme mít příležitost hrát o postup do play–off, rozhodně se této možnosti vzdávat nebudeme,“ říká před začátkem mezinárodní sezony generální manažer Olomoucka Libor Špunda.

Vedle slovinského a rumunského celku basketbalisté Olomoucka ve skupině narazí ještě na Vídeň, chorvatský KK Dubrava a Geosan Kolín. „V základní skupině je letos šest týmů, už kvůli tomu nás čeká náročné období. Zápasů bude hodně, k tomu náročné cestování. Chceme do zápasů nasadit co největší počet hráčů, aby únava nebyla tak velká,“ plánuje prezident a sportovní manažer klubu Michal Pekárek.

Volejbalistky Přerova slavily první výhru v sezoně. Šternberk porazily 3:2 na sety.
Vydřená výhra v plné hale. Zubřice v tie-breaku přetlačily Šternberk

Před dlouhé cestování vnímá start v evropské soutěži pozitivně kouč Redstonu Andy Hipsher. „Nebude to jednoduché, ale budeme mít možnost poměřit své síly se zajímavými soupeři, narazíme na odlišné basketbalové styly. To nás všechny jedině posune,“ je přesvědčený.

Základní část Alpe Adria Cupu se bude hrát až do začátku února příštího roku. Posledním soupeřem Olomoucka bude 7. února Kolín, který bude mít výhodu domácího prostředí. Nejpozději po tomto termínu bude rozhodnuto, zda Hanáci postoupí do vyřazovací části.