V prvním zápase Vrobel nastoupil proti domácímu borci a s přehledem zvítězil 5:0. Také druhý zápas se vyvíjel ve prospěch olomouckého závodníka. V prvním kole Ivo vedl 3:2, ve druhém se však podařilo soupeři z Lucemburska stav srovnat na 5:5.

Po chybě 10 sekund před koncem zápasu Ivo inkasoval bod a zápas již nedokázal srovnat.

„Stříbrná medaile je přesto obrovským úspěchem na tak kvalitně obsazeném turnaji,“ hodnotil předseda olomouckého oddílu Miroslav Vyhnánek.

Dalších sedmnáct olomouckých sportovců ve stejném termínu startovalo na mezinárodním turnaji Cobra Cup v Praze.V kategorii juniorů nad 73 kg skvěle zabojoval Pavel Nekoksa. V semifinále porazil svého soupeře v náhlé smrti. Také finále si vzít nenechal a zvítězil 2:1.

Jeho zlatá medaile vyburcovala Sandru Holíkovou, juniorku do 49 kg. „Dnes bez zlata neodjedu“, pronesla a svoji soupeřku deklasovala K.O. To, že rozjetý vlak nelze zastavit, dokázala ve finále a vyhrála 7:0 a splnila, co řekla.

Další kvalitní výkon předvedl starší žák do 50 kg Dominik Vondrouš. Svým nasazením ve finále nedal soupeři šanci a zvítězil 8:3. Velkým příslibem je Aneta Nekoksová, která se probila až do finále, kde své soupeřce podlehla a musela se spokojit se stříbrem.

Další výsledky: junior: Marek Trokan (A do 73 kg) – 3. místo. starší žáci: Eduard Zelený (A do 40 kg), Karel Blechta (A do 45 kg), Dmitry Okhotskiy (B do 45. kg), Daniel Dostál (B do 40 kg), Bořivoj Grác (B do 40 kg), Adam Horák (B do 55 kg) – všichni 3. místo. Mladší žáci: Jan Šmelko (B do 30 kg), Jakub Hanzel (B do 35 kg), Melanie Heržyová (B do 25 kg), Tadeáš Tašek (B do 25 kg).