Poté, co si přivezla z Jablonce stříbrnou medaili v kategorii kadetů v boxu, se sedmnáctiletá Renata Sychrová naplno prosadila i na víkendovém Národním poháru v Praze. V kickboxu hájila Renata barvy svého klubu Smash Gym Kickbox Olomouc, nutno dodat, že více než úspěšně. Sychrová ve váhové kategorii do 65 kg zápasila ve dvou plnokontaktních disciplínách - fullcontact a kickbox s low kicks.

Ve fullcontactu se dostala olomoucká závodnice do finále, které mělo pikantní příchuť. Nenarazila v˙něm totiž na nikoho jiného než na zkušenou Věrou Koryčanskou z Příbramy. Tedy na soupeřku, která Sychrovou porazila ve vypjatém finále boxu v Jablonci nad Nisou. Historie se bohužel pro Renatu opakovala. "Zase jsem s ní prohrála. Jak na republice," řekla zklamaně Sychrová, navzdory stříbrné medaili na krku.

V low kicku předvedla svěřenkyně trenéra Michala Prsteka svoji sílu. Opět se probojovala do finále, kde jí radost ze zlata nemohla vzít Sabina Hásková, když Sychrová vyhrála hned v prvním kole verdiktem RSC! "Ten zápas se mi podařil. Dvakrát ji počítali v prvním kole," podotýká Renata. První a druhé místo na Národním poháru v Praze je velkým úspěchem olomouckého Smash Gym Kickbox klubu, pod kterým je podepsaný trenér Michal Prstek. "Renata tímto dokázala, že je schopna zápasit jak v boxu, tak i ve všech plnokontaktních disciplínách kickboxu," těší trenéra Prsteka univerzálnost své svěřenkyně.

Renata 5. května vystoupí v Olomouci v hale Dukly na Šibeníku. "Zranění mě netrápí. Všechno je v pohodě," podotýka Sychrová.