Olomoucká kickboxerka a boxerka bude reprezentovat na turnaji v Maďarsku

Na turnajích často není v její váhové kategorii konkurence, a tak si musí poradit s mnohdy o pár kilo těžšími soupeřkami. Žádná legrace. V boxu je to opačný příběh. Renata má za úkol shodit svou váhu pod 57 kilogramů. „To není problém,“ říká Sychrová. A ani nemůže. Ve hře je reprezentace České republiky v boxu a mezinárodní turnaj v Maďarsku, kam dostala pozvánku.

Na turnaji Czech Open v Praze jste skončila druhá v disciplínách low kick a full contact ve váhové kategorii nad 65 kg. Zápasit jste ovšem musela s těžší soupeřkou. Není to náročné a mnohdy i nebezpečné?
Praha mě trochu zklamala. Čekala jsem, že tam v mé váhové kategorii bude konkurence, ale nebyla. Pokud chci zápasit, musím do vyšší váhové kategorie. To není ono.

Měla jste vůbec proti české reprezentantce v kickboxu Martině Šmoranzové naději?
Já bych řekla, že měla. Trenér mě nabádal k větší aktivitě, abych do toho dala zkrátka víc. Možná jsem pana Prstka trochu i zklamala. Jde o to, že když se utkám s těžší váhou, než jsem já, mám zbytečný respekt.

Po úspěchu na mistrovství republiky kadetů v boxu jste zaujala i reprezentační trenéry. Co vás baví víc? Box, nebo kickbox?
To nejde říct. Obojí mě baví. V boxu je větší ženská konkurence. Ženy dělají mnohem víc box než kickbox. Asi proto, že box tolik nebolí, nekope se v něm. Mě ale zajímá a baví obojí. Navíc teď jsem v boxu dostala pozvánku do reprezentace. Měla bych jet na mezinárodní turnaj do Maďarska. Bohužel musím zhubnout pod 57 kilo.

Na kickbox jste lehká a do boxu musíte zhubnout. Neštve vás to?
No, štve. Ale není to takový problém. Do 57 kilogramů se v pohodě vlezu. To je prakticky má váha.

Turnaj v Maďarsku je až v srpnu. Teď vám ve škole začaly prázdniny. Můžete si dovolit odpočívat?
Já se budu soustředit. (úsměv) Soutředění mám opravdu hodně, ať už s boxem v Jihlavě, nebo s Olomoucí v Beskydech. Hlavně se kvůli Maďarsku nesmím zranit.