Markéta Svozilová byla nominovaná především jako specialistka na disciplíny v klasických ploutvích. Cílem Markéty bylo umístění v první šestici. „Svůj cíl nejen naplnila, ale i výrazně překročila,“ řekl trenér Zbyněk Svozil. Už první den Markéta sahala po medaili, ale cesta k ním však byla velmi trnitá. Závody byly velmi vyrovnané a například finálová osmička na 100m se vešla do osmi desetin sekundy! Markéta se jen těsně vměstnala do této tlačenice, když od nepostupového devátého místa ji dělilo jen 5 setin. Ve finále byla olomoucká plavkyně již plně koncentrovaná a dokázala obsadit velmi pěkné čtvrté místo a zároveň časem 52,30 utvořila i nový rekord. Druhý den čekala Markétu nejméně oblíbená vzdálenost na 50 metrů. I zde se probila do finále, ale osmou příčku však již nevylepšila.

Poslední den bazénových disciplín byla na pořadu naopak nejoblíbenější trať na 200 metrů. Účast ve finále si tentokrát olomoucká plavkyně takticky pohlídala sedmým místem. Finále bylo velmi napínavé a opět vyrovnané. Ještě na poslední padesátce obracela Markéta těsně první před maďarskou favoritkou Zitou Dudas. Ve finiši ji však podlehla, když na druhé místo ještě proklouzla Italka Fiscarelli. „I tak je to největší mezinárodní úspěch mladé olomoucké závodnice, která se tak přiblížila své starší sestře Zuzaně, jež na juniorských mistrovstvích dokázala získat i titul mistryně světa,“ řekl Svozil.
Největší úspěch české výpravy získala Naďa Tylová z Mostu, když na vzdálenost 800 m v plavání pod vodou získala stříbro, další bronz do klenotnice české výpravy získala Barbora Sládečková z Prahy na trati 100 metrů v plavání pod vodou.