Závodníky čekalo celkem pět disciplín. Jejich úkolem bylo zvednout a v propnutých pažích udržet 125 kilogramů těžké činky, během minuty překonat pětadvacetimetrový úsek se 135 kily v každé ruce, 335 kilogramů vážící hrazdu přemístit o patnáct metrů dál a zpět, pomocí speciální konstrukce zdvíhat osobní auto a na konec přenést stokilogramový sud, umístit ho do 1,5metrové výšky a na vedlejší stůl posléze vyzvednout 130kilogramovou betonovou kouli.

„Nutrend Strongman se v Olomouci koná podruhé. Momentálně vede Martin Sedláček, aspiranty na vítězství jsou dnes i Tomáš Kolář, Radek Vávra a Lukáš Kadlec,“ prozradili po úvodních disciplínách organizátoři ze Strongman týmu Morava Martin a Miroslav Motáňovi.

Republiková amatérská liga zahrnuje devět závodů, ten olomoucký je předposlední. O vítězi poháru, který postoupí do profesionální ligy, se rozhodne 14. září v Opavě.

Mezi úspěšné siláky patří Zdeněk Vávra z Čáslavi, který svým humorem pravidelně baví diváky i soupeře. Před víkendem byl v lize na 3. místě. V Olomouci se na chvíli vyšvihl do čela závodu.

„Nevěřím, že to udržím. Teď totiž přijde na řadu moje neoblíbená disciplína – zvedání auta. Já jsem spíš běhavý typ a mám dobrý tlaky,“ svěřil se závodník. Vlhký vzduch a teploty okolo 30 stupňů dávaly zabrat nejen jemu. Vávra však upřednostňuje teplo před zimou.

„Už jsme závodili i ve čtyřicítkách, to byl extrém. Ke konci jsme kolabovali. Ale je lepší potit se celý závod, než mezi disciplínami čekat v mikině a prochladnout,“ má jasno muž, jehož v amatérské i profesionální lize doprovází manželka Denisa.

„Pomáhá mi a zajišťuje veškerý servis. Je úžasná,“ doplnil čáslavský svalovec.

Přihlížející byli s výkony sportovců spokojení, poctivě fandili a dřinu ocenili potleskem. Divácké kulise svými krvácejícími dlaněmi plnými popraskaných mozolů zatleskali i závodníci. Při ošetřování bolístek pak zaúpěl i ten největší tvrďák. „Auvajs! Do dalšího závodu se to zahojí. Už jsem si zvykl. Au,“ znělo nad lékárničkou. 

Výsledky Nutrend Strongman Olomouc 2019

1. Denis Šindel, 37,5 bodu

2. Zdeněk Vávra, 37 bodů

3. Martin Sedláček, 34 bodů

4. Tomáš Kolář, 33 bodů

5. Radek Rosa, 26 bodů

6. Lukáš Kadlec, 23,5 bodu

7. Jakub Gutej, 11,5 bodu

8. Pavel Šulák, 9,5 bodu

9. Petr Lněnička, 8 bodů