„Je to super, že jsme udělali nějakou reklamu a přišlo hodně lidí. Musíme v tom pokračovat," řekla olomoucká blokařka Veronika Závodná.

Jak byste zhodnotila první dva zápasy semifinálové série?
Jsem ráda, že jsme obě utkánízvládly a vedeme 2:0. Je to pro nás lepší pozice, když pojedeme do Ostravy s pocitem, že nám stačí jedna výhra. Soupeře jsme zatlačily servisem a dokázaly jsme je ubránit. To určitě rozhodlo.

Další program semifinále:13. dubna, 18.00: Ostrava – Olomouc
14. dubna, 18.00: Ostrava – Olomouc (případné čtvrté utkání)
16. dubna, 17.00: Olomouc – Ostrava (případné páté utkání)

Výsledkově oba zápasy dopadly shodně. Byly opravdu stejné?
První utkání bylo trošku nervóznější. Přece jenom jde o postup do finále. V odvetě jsme měly výhodu první výhry, takže už to z naší strany tak nervózní nebylo. Jinak to bylo podobné.

Ve druhém zápase jste jasně ovládly první set, ale v dalších dvou sadách se soupeř držel do stavu 13:13. Koncovky jste ale vždy uhrály. Z čeho vyplývala vaše převaha?
Na začátku se vždycky taháme bod po bodu. Potom jsme se semkly, soupeře jsme zatlačily a to rozhodlo. Byly jsme důraznější.

Vám se ve třetím setu povedlo několik bloků za sebou, což bylo taky hodně důležité.
První dva sety jsem snad nic nezablokovala, ani nenadrazila, takže bylo načase. Potvrdila jsem tak, že umím i blokovat. (smích)

Udělaly jsme reklamu, musíme pokračovat

Finále jste zatím nikdy nehrála, takže souboj o titul je pro vás určitě velkou motivací, že?
Je to pro mě něco nového a jsem šťastná, že vedeme 2:0. Je to pro mě velká motivace. Se čtyřma holkama spolu hrajeme třetí sezonu a vždy nám to o vlásek uteklo. Doufám, že letos to dotáhneme do vítězného konce.

Dosavadní průběh sezony se dá popsat jako úspěšný, takže by to ještě chtělo podobnou tečku.
Všichni bychom si přáli, aby to tak dopadlo. Nesmíme nic zakřiknout. Musíme jet do Ostravy s pokorou. Víme, že to tam bude těžké. V Ostravě mají výborné diváky a hala na orientaci taky není nejlepší. Doufám, že to zvládneme.

Zmínila jste bouřlivé ostravské fanoušky. Co jste si říkala na olomouckou semifinálovou atmosféru?
Je to super, že jsme udělaly nějakou reklamu a přišlo hodně lidí. Musíme v tom pokračovat. Když si pamatuju, jak jsem hrála za Frýdek a jezdily jsme do Olomouce, tak ta atmosféra, to bylo něco strašného. Jsem ráda, že se nám povedlo sem diváky nalákat.