„Takové naše finále jsme si užily s Ostravou. Stříbrné medaile jsou pro nás velkým úspěchem," řekla Soňa Nováková (na snímku vpravo), která ještě netuší, jestli v příští sezoně bude pokračovat v kariéře.

Soňa NovákováVe finále jste favoritovi příliš nevzdorovaly. Čemu přikládáte tak jednoznačný průběh celé série?
Řekla bych, že soupeř hrál moc dobře. Na rozdíl od prostějovských zápasů, kdy domácí hrály výborně na přihrávce, tak v Olomouci byla hra z obou stran hezká, ale ten bod vždy udělal Prostějov. Výsledek třetího zápasu vůbec neodpovídá průběhu hry. V prostějovském týmu jsou výborné hráčky reprezentantky a podle mě se nic jiného neočekávalo. Překvapení se nám nepovedlo. Prostějov jen plnil roli, jakou v české extralize má.

Neovlivnilo finále dlouhé semifinále s Ostravou? Na odpočinek jste měly mnohem méně času než soupeř.
To si nemyslím. Prostějov má určitou kvalitu a je o třídu výš než ostatní družstva v extralize. Takové naše finále jsme si užily s Ostravou.

Každopádně olomoucká sezoně se dá hodnotit úspěšně, ať už v extralize nebo na evropské scéně. Souhlasíte?
Určitě. Tým byl výborný a výsledky tomu odpovídají. To, že finále takhle vyznělo, je dáno postavením Prostějova. Stříbrné medaile jsou pro nás velkým úspěchem.

Vyzdvihla byste určitý zápas z této sezony?
V evropských pohárech jsme odehrály výborné zápasy. A obzvlášť rozhodující pátý semifinálový zápas s Ostravou, protože to bylo hodně těžké. Předtím nás totiž soupeř porazil 3:1 a 3:0, nebylo to jednoduché. Nejstěžejněžším zápasem bylo páté utkání s Ostravou.

Stříbrné olomoucké volejbalistky

Stříbrné olomoucké volejbalistky. Autor: DENÍK/Stanislav Heloňa

Jak jste si užila návrat do Olomouce? Dosud jste byla zvyklá na plné vytížení a teď jste plnila roli druhé nahrávačky.
Vůbec mi to nevadilo. Líbila se mi jakási podpora holek a poradit při taktických věcech. Navíc jsem si i zahrála, což mě potěšilo. Sezonu jsem si jenom neodseděla na lavičce. Hodnotím to dobře.

Budete i v příští sezoně pokračovat v kariéře?
Asi dva roky si říkám, že bude konec. Když ale dostanu takovouto nabídku… Pro mě už je pozice druhé nahrávačky jediné řešení. Mám tři děti a nemůžu každý den trénovat. Na konci sezony to vždy považuju za konec, a když se něco objeví, tak ráda pomůžu.

Už jste nabídku na příští sezonu dostala?
Ne, ne. I z Olomouce mě vloni oslovili na konci července. Když někomu bude někdo chybět, tak se něco objeví. Tohle se předem neví.