Přerov prohrál se Šternberkem 2:3 a na rozdíl od Pražanek už v posledním kole nehraje.

Slavia ve čtvrtfinále narazí na mistrovský Prostějov. Hanačky posedmé za sebou vyhrály dlouhodobou část soutěže a budou útočit na šestý titul.

V Olomouci včera Prostějov nezaváhal a vyhrál 3:0. Druhou příčku obsadil pražský Olymp, třetí Olomouc a doma začne play off i Frýdek-Místek.

Derby pro Agelky

Ani na šestý pokus olomoucké volejbalistky svého prostějovského rivala nedokázaly porazit.

Vysokoškolačky sice s vítězem základní části extraligy odehrály dva vyrovnané sety, ani jeden však nevyhrály.

„Forma jde ale pomalu nahoru. Po Novém roce jsme měli výpadek, kdy jsme prohráli s družstvy ze středu tabulky," potěšil olomouckého trenéra Jiřího Teplého zlepšený výkon. Play off totiž začíná již příští víkend.

Oproti tomu prostějovský kouč Miroslav Čada s výkonem svého týmu nebyl příliš spokojen.

„Byli jsme lepší ve všech herních činnostech. Skóre mělo být přesvědčivější," řekl Čada.

Na začátku zápasu favorit odskočil na 3:7. Vysokoškolačky vzápětí vyrovnaly, a dokonce vedly 15:14.

Za stavu 17:21 se zdálo, že prostějovské volejbalistky první set bez problémů dovedou do vítězného konce.

Košická však zaznamenala dva body z podání, Napolitano se povedla ulívka a bylo to 21:21. Domácí tým šel sice do vedení 23:22, ale následující tři míče patřily obhájkyním titulu.

Ve druhém setu bylo rázem po olomouckém vzdoru. Prostějovské volejbalistky se dostaly do třináctibodového vedení 5:18 a v pohodě uhrály druhou sadu.

Na začátku třetího dějství favorit vedl 0:6 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže prostějovské volejbalistky polevily a z ničeho nic to bylo 8:8.

„To byla velká chyba. Podcenili jsme některé míče a kupili jsme zbytečné chyby. Už jsme mysleli, že se zápas dohraje sám," kritizoval Čada přístup svých hráček.

Olomoucké hráčky v závěru dokonce vedly 21:19. Poté ale Prostějov uhrál čtyři míče v řadě a minimální náskok udržel až do konce.

SK UP OLOMOUC VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (-23, -13, -23)

Olomouc: Tomašeková, Napolitano, Tinklová, Košická, H. Kojdová, Murčinková, libero Dreksová. Střídaly: Rašková, Uhrová, Mátlová, P. Kojdová. Trenér: Jiří Teplý.

Prostějov: Kossányiová, Gambová, Carter, Steenbergen, Borovinšek, Vincourová, libero Jášová. Střídala: Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Přerovanky končí

Pro hráčky Přerovského volejbalového klubu skončila sezona. Se Šternberkem vedly 2:1, ale nakonec v tiebreaku prohrály.

Dlouho přitom hrálo vše do karet domácího týmu. První set sice Přerovanky ztratily, hosté však ve druhé sadě více chybovali, čehož Přerov využil a srovnal.

„Soupeř v té druhé sadě zcela odešel. V té třetí jsme opět vyhráli, protože tam skutečně byla nějaká bojovnost a zdálo se, že by to mohlo pokračovat," zmínil s trpkým úsměvem Libor Gálík, domácí trenér.

Čtvrtá sada však skončila pro hráčky Prechezy špatně. Hodně se diskutovalo o rozhodnutí sudího, který svým verdiktem pobouřil nejen hráčky, ale i přerovské fanoušky. Od té doby Šternberk převzal otěže zápasu do svých rukou. Tiebreak pátého setu byl víceméně jen formalitou.

„V utkání jsme chtěli dát příležitost mladým hráčkám, protože jsme v tabulce nemohli jít nahoru ani dolů. Jejich výkonnost ještě není úplně stabilní, proto i výkon byl kolísavý," zmínil šternberský trenér Radomil Juřík.

Celkově byl však spokojený.

„V tom tiebreaku už to bylo jednoznačné. Zdálo se mi, že přerovské hráčky už i trochu rezignovaly. Měly zmatky v postavení, pořád se něco řešilo, a proto také padaly od rozhodčích karty. Bylo to poněkud nestandardní," dodal s úsměvem kouč hostů.

„Desátý důležitý zápas po sobě a nejsme schopni porazit soupeře, který poslal na hřiště lavičku. Ukázalo se, že celou sezonu bylo něco špatně a nám se na to nepodařilo přijít. Nebylo to o volejbale, ale o psychice. Cíl jsme nesplnili," uvedl zklamaný kouč Gálík pro jehož družinu i vzhledem k výhře Slavie nad Ostravou skončila sezon

PVK PRECHEZA - TJ SOKOL ŠTERNBERK 2:3 (-20, 13, 20, -20, -8)

Nejvíce bodů: Holičová 18, Dedíková 14, Kohoutová 12 Polášková 16, Holásková 13, Janečková 13.

Rozhodčí: Vojtíšek a Slezák. Čas utkání: 128 minut. Diváků: 100.

Přerov: Skřičková, Holičová, Gáliková, Dedíková, Pavelková, Kohoutová. Libero: Radivojevičová. Střídaly: Šípová, Štindlová, Langová a Nucová. Trenér: Libor Gálík.

Šternberk: Holásková, Polášková, Šenková, Sochorcová, Ticháčková, Jurčíková, S. Janečková. Zemánková. Libero: Citovecká. Střídaly: Oborná, M. Janečková, Trenér: Radomil Juřík.