Letošní rok se turnaj opět rozroste, v hlavním městě Hané se představí přesně 36 týmů ze tří států (Česko, Polskoa Slovensko).

„Předpokladem je tak účast téměř 600 nadšenců tohoto dynamicky se rozvíjejícího sportu,“ říká ředitel turnaje Lukáš Rubína dodává: „Zájem o turnaj je veliký, proto jsme letos přistoupili ke změně z jednodenního na dvoudenní formát a také jsme turnaj rozšířili o věkovou kategorii žáků.“

V minulém ročníku se turnaj týkal dorostencůa juniorů, tentokrát se tedy do hry zapojí tři věkové kategorie. Z hlediska lepšího průběhu se pak turnaj odehraje zároveň na třech sportovištích současně – Čajk-aréně, sportovní hale SŠP Rooseveltova a sportovní hale VOŠ a SPŠE Božetěchova. Talentovaní florbalisté nejen z regionu budou zápolit po oba dny zhruba od osmé hodiny ranní až do odpoledne či podvečera.

„I letos půjde o poslední možnou přípravu před startem soutěžní sezony a zajímavou konfrontaci týmů hrajících nejvyšší soutěžes těmi regionálními. Uvidíme také, jak ve velké konkurenci obstojí zahraniční týmy,“ doplňuje turnajový ředitel Lukáš Rubín.

V letošním roce je turnaj součástí projektu Česko sportuje, když akci podpořil předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Turnaj je také pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťkaa primátora statutárního města Olomouce Antonína Staňka.

Stejně jako v minulých letech jsou hlavními partnery akce firmy Fat Pipe a 4sport-florbal, které na turnaj vkládají prize money v souhrnné hodnotě 20 tisíc korun.

Roman Vlach
Vlach s mřížkou jako mladík: Pauza nebyla tak dlouhá, dostanu se do toho
Cage Fight Olomouc. Ilustrační foto.
Drsná řež v kleci. Olomouc hostí další večer bojovníků