Jarní počasí přivítalo jako první na trati týmové BMW M3 GTR v režii Karla Hubáčka. BMW absolvovalo testování především jako funkční test a dvě ostré půlhodinovky prověřily veškeré komponenty a jejich funkčnost.

Pozornost se věnovala také druhému z vozů – Normě M20FC, která se v letošní sezoně připravuje i na okruhové závody. Během dne se tak za volantem střídali jezdci Václav Janík s Petrem Trnkou a na základě jejich poznatků a připomínek mechanici hledali optimální nastavení závodního vozu.

Ani druhý den Norma v testech nepolevila. Naopak, na řadu přišlo srovnání různých sad pneumatik, ladění aerodynamiky a simulace rychlých kvalifikačních kol. To vše připadlo již na Václava Janíka, který byl se svou jízdou na závěr testování poměrně spokojen. „Před testem jsem měl představu o časech, kterých bych chtěl v Brně s Normou dosáhnout. Ty jsme ale zajeli už na začátku testování a od té doby jsme dokázali ještě zrychlovat. Na okruzích bude vůz určitě velmi konkurenceschopný a z toho mám velkou radost," pochvaloval si.

Testování využil také polský reprezentant Robert Steć, který si poprvé vyzkoušel formulový vůz Lola B02/50, v němž se letos zúčastní automobilových závodů do vrchu. Dalším polským jezdcem byl Bartłomiej Siemieńczuk, účastník série KIA Lotos Race, který si do Brna přijel otestovat týmový vůz KTM X-BOW R.

Pro tým Nutrend Racing skončilo testování v pátek. Václav Janík se ale na brněnský okruh vrátil ještě v neděli, kdy přijal pozvání týmu Appstores Motorsport otestovat tovární vůz BMW Z4 GT3. „Do továrního vozu se mi nepodaří usednout každý den, takže bych chtěl týmu Appstores Motorsport za tuto příležitost poděkovat. Vůz mě mohl jen překvapit a to se mu určitě povedlo. Z brzd, řízení a samotné funkčnosti vozu jako celku jsem byl opravdu nadšený. Zajel jsem si pár rychlých kol a mým hlavním úkolem bylo přinést i poznatky z vozu pro tým," uvedl Janík.

Brněnské testování nebylo pro tým Nutrend Racing zdaleka poslední. V polovině dubna se přesouvá do Maďarska, kde na okruhu Euroring absolvuje další z plánovaných tes­tů.