Domácí Šternberk nevstoupil do utkání ideálně, prohrával 0:4 a 10:16, ale díky zlepšenému servisu dokázal průběh otočit, v závěru se ujal dvoubodového vedení, které proměnil v zisk důležitého setu. Ve druhé sadě po vyrovnaném začátku odskočily Přerovanky na 11:15 a Sokol už na ztrátu neuměl pořádně zareagovat, i když se jednou přiblížil až na rozdíl jediného míče.

Zato třetí dějství se proměnilo v koncert domácích hráček. Ty rychle vedly až o čtyři body a když hostům utekly z 12:8 na 16:8 a posléze z 18:12 na 22:12, bylo nejen o tomto setu, ale i o posledním postupujícím do play off rozhodnuto. Šternberk pak polevil a podobně hladce odevzdal soupeři čtvrtou sadu.

Ve zkrácené hře to dlouho vypadalo na vítězství favorita: Přerov vedl 3:0, 8:3, 10:6 a ještě 12:10, od tohoto stavu však třikrát za sebou zkazil poměrně jednoduchý útok a solidně zaplněná šternberská hala po druhém proměněném mečbolu domácích hráček propukla v jásot.

„První set jsme začali solidně, zatímco Šternberk byl viditelně nervózní. Postupně ale začal velmi dobře servírovat, kdežto my jsme podávali jen s kolísavou úrovní a navíc naše přihrávka byla katastrofální,“ nebyl s výkonem svého týmu spokojený přerovský kouč Vladimír Sirvoň. „Útočili jsme kvůli tomu jen stereotypně proti kompaktnímu bloku. Náš projev je založen na hře středem, což jsme si mizernou přihrávkou znemožnili,“ dodal Sirvoň.

Podobně hodnotil duel i podstatně spokojenější šternberský kouč Radomil Juřík: „Opírali jsme se o velice dobrý servis, kterým jsme soupeře zatlačili a hlavně jsme jej nekazili tolik jako v předchozích zápasech. Přerov proto musel hrát z kůlů, kde jsme dokázali účinně blokovat a nadrážet míče. Nevyhnuli jsme se sice ani laciným chybám, ale celkově rozhodl náš bojovný výkon,“ mínil Juřík.

Poslední zápas dlouhodobé části extraligy čeká volejbalistky Sokola dnes, kdy se od 17 hodin představí v hale Frýdku-Místku.

TJ Sokol Šternberk – Přerovský VK 3:2 (23, –21, 16, –17, 13)

Rozhodčí: Pecháček, Pavelek. Čas: 106 minut. Diváků: 200.

Šternberk: Sochorcová, Dřímalová, M. Janečková, Holásková, S. Janečková, Košická, libero: Hronová. Střídaly: Rašková, Segeťová, Římská.

Přerov: Nováková, Gálíková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, libero: Dedíková. Střídaly: Kohoutová, Ticháčková.

Autor: ADAM FRITSCHER