V úvodním setu se domácí tým ujal iniciativy při podání Herdové (2:4, 7:4) a po vyrovnané prostřední části (15:14) začal svůj náskok znovu navyšovat (19:14). Závěr sady ovládly Sokolky i díky kvalitnímu servisu Kořínkové, po němž to bylo ze stavu 21:17 finálních 25:17 a 1:0.

Ve druhém dějství šly domácí volejbalistky velmi rychle do vedení 12:5 a vcelku bez problémů se dostaly až ke konečnému výsledku 25:15.

„Na hosty jsme byli dobře připraveni, první dva sety se nám dařilo a obě sady jsme měli pod kontrolou,“ hodnotil trenér Šternberka Jan Drešl.

VK UP Olomouc. Veronika Tinklová.
Výhra v evropském poháru. Hanačky v Bosně zvládly bouřlivou atmosféru i zápas

Začátek třetí části duelu naopak patřil Přerovu (1:5, 4:9). Šternberk sice srovnal (9:9), jenže vzápětí opět výrazně ztrácel (10:14, 11:16). Přesto se nakonec hrála vyrovnaná koncovka, v níž měl ovšem tentokrát těsně navrch Přerov - 23:25 a 1:2.

„Projevila se únava u hráček a podcenění soupeřek, za což jsme byli oprávněně potrestáni,“ uznal Drešl

Tento moment ale průběh střetnutí nezvrátil. Začátek čtvrtého setu opět přinesl rychlý úprk Šternberka (5:0) a po podání Ramajové odskočil na rozdílových 19:10. Čtvrté dějství bylo nakonec nejvíc jednoznačné a Šternberk po výsledku 25:13 připisuje tři body.

Volejbalistky Šternberka. Ilustrační foto.
Šternberk v poháru postupuje. Opět to odnesl Frýdek-Místek

„Soupeř zaslouženě vyhrál, byl lepší. My bohužel se současným naším družstvem nedokážeme body získat. Jsem zklamaný, nezbývá nám nic jiného než pracovat a pracovat. Gratuluji domácím,“ řekl přerovský kouč Radim Vlček.

V sobotu 20. listopadu se Šternberk představí od 17 hodin v rámci 14. ligového kola na palubovce jednoho z favoritů soutěže Ostravy.

TJ Sokol Šternberk - Volejbal Přerov 3:1 (17, 15, -23, 13)

Rozhodčí: Kavala, Trumpeš

Čas: 93 minut

Diváků: 80

Šternberk: Z. Látalová, Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, N. Látalová, libero Slavíková. Střídaly: Kořínková, Abendroth.

Přerov: Dlouhá, M. Zatloukalová, Semerádová, McClellanová, Hutchinsonová, Baláková, libero A. Kulová. Střídaly: Šrámková, Köhlerová, L. Zatloukalová, Daňková.