Souboj dvou zatím nepříliš úspěšných celků skončil po velkém boji výhrou domácích volejbalistek 3:1. Šternberk se tak v tabulce posunul na devátou příčku před Ostravu.

Sokol posílený o zkušenou smečařku Moniku Dedíkovou, která přišla z Olomouce, a na lavičce se staronovým asistentem Janem Drešlem na soupeře od začátku vletěl a postupně zvyšoval své vedení až na 21:12.

V tu chvíli se ale při bodové ulívce zranila kapitánka týmu a první nahrávačka Eliška Ticháčková, jež musela přímo ze hřiště okamžitě do nemocnice, přesto její spoluhráčky se střídající dirigentkou hry Zemánkovou dovedly sadu do vítězného konce - 25:15.

Jenže ve druhém dějství na sokolské družstvo přece jen přišel útlum; možná i pod dojmem strašidelného momentu z předchozí koncovky domácí hráčky od počátku ztrácely a nakonec uhrály pouhých dvanáct míčů.

Také začátek třetího setu patřil Brnu (1:5, 10:13), Šternberk však následně při podání Dedíkové otočil (15:13) a za stavu 22:19 mířil za výhrou. Pak se však rozservírovala hostující Fricanová (22:23), ale poslední tři body přece jen patřily bojovným Sokolkám, které tak slavily vítězství 25:23.

Drama pokračovalo i ve čtvrté části. Královo Pole díky střídající Pavlíkové na podání uteklo z 18:19 na 18:23 a za stavu 19:24 mělo hned pět setbolů. Vyrovnání však rázně odmítla skvěle servírující Schandlová a zaplněná hala po sedmi bodech v řadě bouřlivě oslavovala výhru 26:24 a celkově 3:1.

Šternberk se dočkal druhého vítězství v sezoně a zároveň úniku z posledního místa, na které poněkud překvapivě spadla Ostrava.

„Gratuluji soupeři k vítězství, vyhrálo lepší družstvo. Držím pěsti šternberské nahrávačce, ať je brzy v pořádku,“ řekl trenér Brňanek Tomáš Samsely.

„Zatímco v předchozích zápasech se nám nepodařilo vybudovat si dostatečný náskok, tentokrát hned dvakrát ano. Tým to uklidnilo a mohli jsme si dovolit udělat i pár chyb. Myslím nyní na Elišku a jsem velmi rád, že i s Natálií byla naše hra dobrá a účinná,“ konstatoval domácí kouč Vladimír Sirvoň.

V dalším ligovém kole se Šternberanky představí v sobotu 8. prosince od 18 hodin na palubovce druhého týmu tabulky Dukly Liberec.

TJ Sokol Šternberk - VK Královo Pole 3:1 (15, -12, 23, 24)

Rozhodčí: Kostka, Vachutka. Čas: 98 minut. Diváků: 150.
Šternberk: Ticháčková, Dedíková, Kneiflová, Kotlabová, Schandlová, Dias Godoiová, libero Kaňková. Střídala: Zemánková.
Královo Pole: Nicholová, Skibaová, Kvapilová, Fricanová, Meidlová, Vyklická, libero Digrinová. Střídaly: Šloufová, Pavlíková.