Než se Šternberk v brněnském Králově Poli rozkoukal, prohrál první set vysoko 9:25. Jenže ve druhé části duelu se situace změnila, hostující hráčky zabraly a po oboustranně nervózním průběhu se jim díky výhře 26:24 podařilo vyrovnat.

Ve třetím dějství se Šternberanky dlouho držely, závěr setu však hrubě nezvládly a ve čtvrté sadě už jakoby na lepší výsledek a bodový zisk zcela rezignovaly.

„Jsem velice zklamaný, protože jsem si myslel, že se porveme o to, kdo bude lepší. Naše kolegyně z Olomouce totiž vyhrály nad Brnem 3:0, tak jsem si myslel, že to bude jednodušší a že uhrajeme něco víc," litoval šternberský trenér Radomil Juřík.

„Velmi brzy jsme ale zjistili, že budeme mít velký problém s přihrávkou, což se potvrdilo hlavně ve čtvrtém setu. Sice jsme se snažili výsledek zvrátit, ale zničila nás v podstatě jediná hráčka, která nás kompletně rozebrala, a to Romana Staňková," dodal Juřík.

Domácí kouč Ondřej Marek přiznal, že si myslel, že utkání bude jednodušší.

„V průběhu druhého setu jsme ale odhalili nemalé bolístky. Děláme mnoho zbytečných chyb za sebou. Soupeře jsme dostali na koně sami a pak jsme to měli ve třetí sadě těžké. Čtvrtý set jsme sice zvládli dobře, ale nefungují nám nějaké věci, která by fungovat měly. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale rozhodně to z naší strany nebyl dobrý výkon," prohlásil Marek.

V sobotu se hráčky Sokola poprvé v této sezoně představí svým příznivcům. Od 17 hodin nastoupí v hale Ecce Homo proti Ostravě.

VK Královo Pole – TJ Sokol Šternberk 3:1 (9, –24, 17, 7)

Rozhodčí: Meruna, Němeček. Čas: 84 minut. Diváků: 125.
KP Brno: Svobodníková, Vincourová, Michalíková, Onderková, Staňková, Melichárková, libero: Teichmanová. Střídaly: Jiroušková, Širůčková.
TJ Sokol Šternberk: Dřímalová, Oborná, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová, libero: Hronová. Střídaly: Římská, Klaclová, Grofková.

Adam Fritscher